REKLAMA

Wsparli Solidarną Polskę, dostali intratne posady? PO domaga się działań prokuratury

 • Autor: PAP/KDS
 • 26 lutego 2018 15:58
Wsparli Solidarną Polskę, dostali intratne posady? PO domaga się działań prokuratury - W żadnym banku nikt nie dostanie tak atrakcyjnej lokaty - wpłacasz 20 tys. na Solidarną Polskę, co miesiąc dostajesz stuprocentowy zwrot - mówi Krzysztof Brejza, poseł PO. (Zbigniew Ziobro, fot. premier.gov.pl)

Nawet kilka tysięcy osób, które wpłaciły pieniądze na rzecz Solidarnej Polski w bezpośredni sposób, dzięki tym wpłatom mogły otrzymać pracę - uważają politycy Platformy Obywatelskiej. Domagają się natychmiastowego podjęcia działań przez prokuraturę w tej sprawie.

 • W poniedziałek (26.02) podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy Platformy Obywatelskiej przedstawili listę osób, które - ich zdaniem - w ramach podziękowania za wsparcie finansowe Solidarnej Polski, dostały intratne posady. 
 • - Oczekujemy, że Zbigniew Ziobro i podległa mu prokuratura w trybie natychmiastowym podejmą działania w tej sprawie - komentuje poseł PO Arkadiusz Myrcha. 

Myrcha, który przedstawił pozyskaną w PKW listę osób, które finansowały w ubiegłych latach ugrupowanie szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - Solidarną Polskę, wskazał, że część z tych osób w ramach wdzięczności za finansowanie partii Ziobry, otrzymało pracę w instytucjach podległych bezpośrednio rządowi.

Na przygotowanej przez Myrchę liście znalazły się takie nazwiska, jak: Patrycja Kotecka-Ziobro, która na Solidarną Polskę miała wpłacić 25 tys. zł. Obecnie Kotecka-Ziobro jest szefową marketingu w spółce Link-4, bezpośrednio związanej z grupą PZU.

Inne wymienione przez polityka PO osoby, to: Mariusz Gosek, który miał wpłacić 20 tys. zł, a którego członkowie rodziny pełnią dzisiaj funkcje w ARiMR oraz KRUS; Tomasz Zbróg, który na Solidarną Polskę miał wpłacić 13 tys. zł, jest dyrektorem oddziału Totalizatora Sportowego w Kielcach. Z kolei Anna Kantor-Kilian, która miała wpłacić łącznie 25 tys. zł, jest pracownikiem wydziału wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE w Brukseli.

Czytaj więcej: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata apelują do rządu Polski i Izraela o powrót na drogę pojednania

Myrcha wymienił też brata ministra sprawiedliwości, Witolda Ziobro, który miał wpłacić łącznie 25 tys. zł na rzecz Solidarnej Polski, a który pełni funkcje doradcze w Banku Pekao. Marek Makuch miał wpłacić na Solidarną Polskę 40 tys. zł, jest dziś dyrektorem biura kadr TVP. Z kolei Marcin Szuba, który miał wpłacić 40 tys. zł, jest członkiem rady nadzorczej PZU oraz kierownikiem Redakcji Oprawy i Promocji TVP Sport.

- To pierwsza część listy zawierającej kilka tysięcy nazwisk osób, które wpłaciły pieniądze na rzecz Solidarnej Polski i które w bezpośredni sposób, dzięki tym wpłatom otrzymały pracę - powiedział Myrcha. - Jest to ewidentne podejrzenie popełnienia przestępstwa korupcyjnego, które wymagałoby podjęcia działań przez prokuraturę - podkreślił.

- Oczekujemy, że Zbigniew Ziobro i podległa mu prokuratura w trybie natychmiastowym podejmą działania w tej sprawie - oświadczył poseł PO.

Zdaniem posła PO Krzysztof Brejza, obecna władza buduje dziś swoją nomenklaturę. - W żadnym banku nikt nie dostanie tak atrakcyjnej lokaty - wpłacasz 20 tys. na Solidarną Polskę, co miesiąc dostajesz stuprocentowy zwrot (...) To jest przykład zupełnej arogancji władzy, przykład ogólnonarodowego programu "koryto plus" - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • antybolszewik 2018-02-26 21:34:01
  Warturek, znów uciekłeś z psychiatryka, ciebie sie powinno izolowac, już nie tylko do ludzi , ale i od zwierząt, bo mozesz je pogruźć, świrze !!!!
 • Bogdan Warturek 2018-02-26 18:55:43
  To od tego kryminalnego, łajdaka i folksdojcza Tuska, tego ryżego luja, wszystko się zaczęło. Tusk, to kryminalny łajdak i folksdojcz. To szwabski dywersant, którego miejsce jest w dożywotnim pierdlu. To morderca Rosiaka, Petelickiego, Wielkiego Prezydenta RP i Polskich Elit, to gigantyczny malwersant piramidy Amber Gold. To on, w czasie swoich rządów, na rozkaz Rzeszy Niemieckiej, zlikwidował Polski przemysł, Polskie górnictwo, Polskie Banki, wyprzedawał Polską ziemię i chciał szwabstwu wyprzedać Polskie Lasy i PLL LOT a kacapstwu Orlen i Lotos. Ten kryminalny łajdak dążył do rozwalenia Polskiej gospodarki pakietem klimatycznym, paktem fiskalnym oraz Nord-Stream 2. Blokował jak mógł, budowę gazoportu w Świnoujściu. Polska "dzięki" dywersji ryżego c-uja otrzyma z UE w latach 2014-2020 po odliczeniu składek tylko 75 mld euro! Z tego ryży folksdojcz zobowiązał się wydać połowę w Rzeszy! "Np. na zakup zużytych szwabskich wiatraków"! Ten kryminalny łajdak, to mafiozo z cmentarno-hazardowej mafii "Sobiesiak-Miro-Zbycho-Company" to okradacz Narodu Polskiego ze 150 mld w OFE z POmocą złodziei z PO, PSL, .N Petru i psa Sorosa żydobankstera Vincenta Rostowskiego. Teraz pracowicie POdsrywa Polsce i Polakom w Brukseli jako szwabski „krulik” Europy. Za te wszystkie intrygi, za te łajdactwa, kryminalnego Folksdojcza Ryżego, musimy za łeb sprowadzić do Polski i po sprawiedliwym procesie, osadzić w dożywotnim pierdlu.
 • §.Beda siedziec. 2018-02-26 17:25:12
  Ziobro zatuszuje wszystko pewne 100%.Nie ma wolnych Sadow i to ten klopot.
 • Zeghar 2018-02-26 16:56:42
  Tak jest, prześwietlić ich. Razem z tymi, co wpłacali kasę na konta PO od 2005 roku...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA