REKLAMA

Wszystkie kluby będą mogły się odnieść do stanowiska Komisji Weneckiej?

  • Autor: PAP/JS
  • 15 marca 2016 12:44
Wszystkie kluby będą mogły się odnieść do stanowiska Komisji Weneckiej? Mazurek mówi, że swoje stanowiska na temat opinii będą mogły przekazać wszystkie kluby (fot.beatamazurek.com.pl)

• Po tym, gdy zespół ekspertów, który powoła marszałek Sejmu, zbada opinię Komisji Weneckiej, do ich stanowiska będą mogły się odnieść kluby parlamentarne - powiedziała rzecznik klubu PiS Beata Mazurek.
• Być może marszałek Sejmu wówczas zaprosi na spotkanie szefów klubów - dodała.

"Konsensus dopiero przed nami. Mam nadzieję, że wszystkie strony sceny z opinią Komisji Weneckiej się zapoznały. W tej opinii jest jasno napisane, że problem jest problemem politycznym, a nie prawnym. Powinniśmy usiąść do stołu, by ten spór polityczny rozwiązać" - powiedziała dziennikarzom w Sejmie Mazurek.

Dodała, że politycy opozycji, którzy domagają się opublikowania wyroku TK z 9 marca "stawiają warunki wstępne, które nie wróżą niczemu dobremu".

Była dopytywana, jak PiS zamierza wyjść z obecnej sytuacji wokół TK. "Stoimy na stanowisku, że tylko wspólna rozmowa i respektowanie konstytucji, ustaw, może być podstawą, żeby móc rozmawiać na temat rozwiązania sporu politycznego" - powiedziała.

Jako słuszną określiła propozycję marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który ma powołać zespół ekspertów, który zajmie się zbadaniem opinii Komisji Weneckiej nt. nowelizacji ustawy o TK. Skierował też opinię Komisji Weneckiej do klubów parlamentarnych.

"Opinia będzie kierowana do Biura Analiz Sejmowych. Będzie powołany zespół ekspertów, który będzie się tą opinią zajmował. Być może w dalszej kolejności, kiedy będzie wypracowane stanowisko do opinii, kluby parlamentarne będą mogły się do niego odnieść. Być może będzie tak, że marszałek Sejmu zaprosi na spotkanie szefów klubów parlamentarnych, jeśli wola do takich rozmów ze strony opozycji będzie" - powiedziała Mazurek.

Czytaj też: Kaczyński nie chce publikować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA