REKLAMA

Wybieramy najlepszą inwestycję w Polsce

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 01 kwietnia 2016 15:20
Wybieramy najlepszą inwestycję w Polsce Wyróżnienia zostaną wręczone podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (18-20 maja 2016 r.) (fot. PTWP)

Trwa piąta edycja plebiscytu Top Inwestycje Komunalne. W finale znalazło się 30 projektów, na które do 9 maja br. głosować mogą także internauci.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne 2016 to inicjatywa Grupy PTWP – organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl. Celem plebiscytu jest wyróżnienie najlepszych inwestycji komunalnych, wskazanie ich skali oraz prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

– Już po raz piąty, przy okazji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, największej konferencji biznesowej Europy Centralnej, wskazujemy najlepsze praktyki inwestycyjne i odważne, prorozwojowe decyzje. Przeanalizowaliśmy setki inwestycji komunalnych z całej Polski, oddanych do użytku i zakończonych nie wcześniej niż w 2015 roku. Tym razem z okazji małego jubileuszu konkursu postanowiliśmy wytypować aż 30 najlepszych i obecnie poddajemy je pod otwarte głosowanie mieszkańców, użytkowników, odbiorców tych projektów i rady konsultacyjnej w niezwykle  silnym składzie pod przewodnictwem prezydenckiego ministra Andrzeja Dery - mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu Portalsamorzadowy.pl.

Z wytypowanych do finału 30 projektów, Top 10 Inwestycji Komunalnych w Polsce wyłoni Rada Konsultacyjna (skład Rady można znaleźć tutaj) Najlepsza inwestycja w głosowaniu internautów otrzyma zaś specjalną nagrodę czytelników Portalsamorzadowy.pl podczas ECC.

Serwis specjalny Top Inwestycje Komunalne (wybierajcie, czytajcie, głosujcie, polecajcie).

Główne kryteria oceny w konkursie Top Inwestycje Komunalne to: efekt prorozwojowy inwestycji, skala inwestycji w odniesieniu do możliwości finansowych jednostki samorządu, walory estetyczne, funkcjonalność, nowatorstwo, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji, montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.) oraz aktywne gospodarowanie majątkiem.

Zobacz wszystkich nominowanych tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA