REKLAMA

Wybór sędziów TK: Krzysztof Brejza przekopał archiwa Sejmu i skwitował - "Łgarze"

  • Autor: GP
  • 13 stycznia 2017 10:58
Wybór sędziów TK: Krzysztof Brejza przekopał archiwa Sejmu i skwitował - "Łgarze" Krzysztof Brejza i Borys Budka, główni politycy PO, którzy komentują zagadnienia materii prawnej z ramienia partii. (fot. krzysztofbrejza.pl)

• Po słowach Zbigniewa Ziobry, o możliwym błędnym wyborze trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego (TK), opozycja zajmuje stanowisko.
• Krzysztof Brejza (PO) wytykał Ziobrze (i innym liderom PiS), że tryb wyboru, poddawany w wątpliwość, był normalny. Wybierano tak sędziów TK w latach ubiegłych.
• - Łgarze - Brejza ocenił liderów PiS w mediach społecznościowych.

Wobec zastrzeżeń prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego (TK) oponuje PO. Wedle informacji Ministerstwa Sprawiedliwości (MS), w 2010 roku większość sejmowa mogła wybrać delegowanych do TK nielegalnie. Ministerstwo sugeruje, że Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika wybrano jedną uchwałą Sejmu, gdy wymogiem formalnym jest jedna uchwała odpowiednio na jednego sędziego.

Poseł Krzysztof Brejza (PO) zdecydował się sprawdzić prawdomówność MS i większości. PiS naturalnie popiera zastrzeżenia Ziobry. Brejza przeszukał głosowania nad kandydatami do Trybunału i opublikował je z komentarzem na Twitterze.

Czytaj też: Halicki: Ziobro nie doczytał

- W 2010 roku, w 2006, a nawet w 2001 - 16 lat temu! PiS w tym samym trybie wybierał sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Totalni łgarze! - zaatakował poseł PO oponentów politycznych.

Dodał do wpisu wyniki głosowania z systemu informatycznego Sejmu. Obrazują one głosowanie z wspomnianej daty 2001 rok, wybór sędziów TK z dnia 13 listopada. Brejza podkreślił jak głosowali wówczas Jarosław KaczyńskiMarek Kuchciński i minister podnoszący zastrzeżenia Zbigniew Ziobro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stefan Maruda 2017-01-13 13:24:03
    Jak widać, Pan Jarosław Kaczyński jest geniuszem politycznym !!! Jeszcze parę lat temu wydawało się, że Kaczyński i PIS zostaną zmieceni ze sceny politycznej przez PO i innych agentów tajnych i jawnych, a tutaj figa z makiem. Pan Kaczyński nie tylko nie zniknął, ale sprawił, że jego partia objęła władzę i naprawia to popsute państwo ! BRAWO !!! A reszta (...) zamiast pluć na niego powinna patrzyć i się uczyć ! DEBILE !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA