REKLAMA

Wyborcy zdecydują, jak ma wyglądać karta wyborcza?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 14 czerwca 2017 16:55
Wyborcy zdecydują, jak ma wyglądać karta wyborcza? Dzień otwarty 21 czerwca odbędzie się we wszystkich delegaturach KBW (fot. flickr.com)

W środę, 21 czerwca od godz. 9 do 15 Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców.

W 49 Delegaturach Krajowego Biura Wyborczego, usytuowanych w obecnych i dawnych miastach wojewódzkich, urzędnicy KBW będą prezentować proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą kartę w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0.

Każdy wyborca będzie mógł podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania. Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych.

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje kształtu kart do głosowania do końca czerwca. Po wakacjach opublikowany zostanie raport z konsultacji, a opinie wyborców będą miały charakter doradczy przy ustaleniu ostatecznego wzoru karty do głosowania. PKW planuje zaprezentowanie wzoru karty wyborczej jesienią tego roku.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-06-15 06:14:33
    Może tak jak w Szwajcarii.Naród decyduje nie partiokracja! Przypomnę sławne książeczki ,zmielone głosy o jowy przez tuska.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA