REKLAMA

Wyborcza jesień przed nami

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 07 września 2017 13:56
Wyborcza jesień przed nami fot.PTWP

Kadencja samorządów kończy się wprawdzie dopiero w przyszłym roku, ale nie oznacza to okresu błogiej bezczynności dla Krajowego Biura Wyborczego. Tylko do końca listopada mieszkańcy poszczególnych miast i gmin ruszą do urn prawie 70 razy. M.in. wybiorą nowych radnych w Rzeplinie i w Drezdenku.

Tylko do 26 listopada (licząc od teraz) według danych Krajowego Biura Wyborczego zarządzonych zostało 69 wyborów uzupełniające do rad gmin i powiatów oraz przedterminowe na burmistrza. Odbędą się również 3 referenda w sprawie odwołania władz samorządowych. W ten sposób zweryfikowani zostaną wójt gminy Kamień w woj. Lubelskim (1 października) oraz – dwa tygodnie później – wójt i rada gminy Wodzierady w Łódzkiem.

Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Lubartowie, gdzie o miejsce w radzie miejskiej będzie się ubiegać czterech kandydatów, po trzech kandydatów będzie rywalizować o fotel radnego w radach miejskich Rzepina i Drezdenka w Lubuskiem. Nie odbędą się natomiast też zapowiedziane wstępnie na ten wybory do rady gminy Pawłowiczki w woj. Opolskim. W związku z tym, że w szranki stanął tylko jeden komitet wyborczy wakat w radzie zostanie obsadzony bez głosowania.

Czytaj więcej tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA