REKLAMA

Wyborcze poparcie Nowoczesnej

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2015 12:55
Wyborcze poparcie Nowoczesnej Mapa prezentująca wynikiw wyborcze Nowoczesnej. Źródło: wyborynamapie.pl

Wynik Nowoczesnej, 7,60 proc. w całym kraju, rozkłada się bardzo nierówno na mapie Polski.

Partia Ryszarda Petru może się pochwalić wynikiem 18,06 proc. w gminie Podkowa Leśna w województwie mazowieckim. To najwyższy wynik. Analizując mapę poparcia można jednak zauważyć wyraźnie, że Nowoczesna ma znacznie wyższe zaufanie i poparcie w wielkich ośrodkach miejskich. Partię popiera powyżej 11 proc. głosujących w takich miejscach Polski jak śląska metropolia, Trójmiasto, Poznań, Kraków, czy Warszawa. W mniejszych miastach i na obszarach wiejskich poparcie oscyluje w granicach 1 do 3 proc.

Najmniejsze poparcie zanotowano w gminie Dzwola, w okolicach Lublina. Na Nowoczesną w tym okręgu oddano 0,33 proc. wszystkich głosów obywateli, którzy braki udział w wyborach 25 października.

Poparcie dla Nowoczesnej rośnie wraz z przesuwaniem się na zachód kraju. Wyraźnie wyższe poparcie formacja odnotowuje na Pomorzu, w Wielkopolsce i na Śląsku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA