REKLAMA

Wybory, likwidacja gimnazjów i sześciolatki. Chęć zmiany w szkołach, według wyborców, jest zbieżna z programem PiS, ZL i Kukiz '15

  • Autor: WGK
  • 23 października 2015 22:04
Wybory, likwidacja gimnazjów i sześciolatki. Chęć zmiany w szkołach, według wyborców, jest zbieżna z programem PiS, ZL i Kukiz '15 PO i PSL nie zamierzają rewidować reformy sześciolatków (fot.pixabay.com)

Lata temu wprowadzono gimnazja jako ogniwo pośrednie między szkołami podstawowymi i średnimi oraz zawodowymi. Niedawno rząd PO i PSL przeprowadził reformę, w myśl której już sześciolatki zaczynają naukę w szkole podstawowej. W każdym przypadku pojawiła się fala krytyki. Kolejny spór dotyczy lekcji religii i obecności symboli religijnych w szkołach publicznych. Jakie w tej sprawie jest zdanie Polaków, tuż przed wyborami?

PO i PSL, z powodów oczywistych, nie zamierzają rewidować reformy sześciolatków i pozwolić by rodzice sami decydowali kiedy ich potomstwo pójdzie do szkoły. Partia Razem nie wypowiadała się w tej kwestii, natomiast PiS, Zjednoczona Lewica, Nowoczesna, KORWiN i Ruch Kukiza są za rewizją reformy. W tym przekonaniu popiera ich większość internautów z Barometru Wyborczego Parlamentarnego.pl. Ponad dwie trzecie (67,5 proc.) uważa, że decyzje należy pozostawić rodzicom. Przeciwną opinię wyraża jedna czwarta (25,2 proc.), a 7,3 nie ma zdania.

Większość użytkowników portalu Parlamentarny.pl – 57 proc. – uważa, że należy zlikwidować gimnazja i przywrócić ośmioletnią szkołę podstawową. Pozostawienia gimnazjów oczekuje jedna czwarta, żadnej opinii nie wyraża 18 proc. Z większością zgadzają się PiS, ZL i Ruch Kukiza. Przeciwne są PO, Nowoczesna i PSL. W sprawie gimnazjów głosu nie zabrały Partia Razem i KORWiN.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA