REKLAMA

Wybory, orędzie prezydenta Dudy: idźmy na wybory, każdy rząd potrzebuje silnego mandatu

  • Autor: PAP
  • 23 października 2015 20:34
Wybory, orędzie prezydenta Dudy: idźmy na wybory, każdy rząd potrzebuje silnego mandatu Andrzej Duda (fot. Piotr Drabik Wikipedia/CC BY 2.0)


Każdy rząd, by realizować dobre dla kraju zmiany, potrzebuje silnego mandatu społecznego, dlatego idźmy na wybory - powiedział w piątek w orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda. Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski - dodał.

Prezydent zachęcał do wzięcia udziału w głosowaniu. "Każdy rząd, również ten przyszły, by realizować dobre dla kraju zmiany, potrzebuje silnego mandatu społecznego" - powiedział prezydent. "Dlatego proszę, idźmy na wybory, bo to, czy będziemy żyć zgodnie, budując wspólną, dobrą przyszłość zależy tylko od nas i od naszych decyzji" - dodał.

"Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski. Głęboko wierzę w mądrość i doświadczenie Polaków" - zaznaczył. Wyraził nadzieję, że po wyborach "zapomnimy o tym, co dzieli, a będziemy pamiętać o tym, co nas łączy - o trosce o dobrą przyszłość naszej ojczyzny".

Prezydent zaznaczył, że Polska jest naszym wspólnym domem i jest w nim miejsce dla wszystkich, bez względu na różnice światopoglądowe czy wyznanie. "Musimy dbać o ten dom, by nasza przyszłość była bezpieczna, by każdy z nas żył w Polsce takiej, o jakiej codziennie marzy. Państwie sprawiedliwym, bliskim obywatelom, dbającym o słabych i niebojącym się silnych" - powiedział Duda.

Według prezydenta dziś przed Polską stoi wiele trudnych zadań, zarówno w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej. "Ale jestem głęboko przekonany, że wspólnie i działając zgodnie, we współpracy, jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem" - powiedział.

Andrzej Duda podkreślił, że wybory parlamentarne to jedno z najważniejszych wydarzeń dla demokratycznego państwa. "W nich najpełniej realizuje się idea władzy narodu, który zgodnie z konstytucją, jest władzą zwierzchnią w naszym państwie" - powiedział prezydent.

Jak mówił, wybory są świętem demokracji. "Dlatego gorąco proszę, abyśmy w najbliższą niedzielę wzięli w nich udział, dając tym samym wyraz naszej obywatelskiej postawy" - dodał prezydent Duda. "Nie bez powodu, na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych podkreślałem, że Polacy są dumnym narodem i ponad wszystko cenią sobie wolność" - powiedział. Zaznaczył, że manifestacją tej wolności jest również udział w wyborach.

"Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską i naszymi aspiracjami. Nad tym, jaki jest nasz kraj dzisiaj, a jaki chcielibyśmy, aby był w przyszłości" - zaapelował prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA