REKLAMA

Wybory parlamentarne 2015: zacięta walka o Senat w łódzkim

  • Autor: TM
  • 27 sierpnia 2015 08:29
Wybory parlamentarne 2015: zacięta walka o Senat w łódzkim Tak będzie wyglądała walka o Senat w województwie łódzkim. Fot. krrit.gov.pl

Do ciekawych pojedynków dojdzie w walce o senatorskie mandaty w województwie łódzkim. W okręgu 24 PO wystawi senatora Ryszarda Bonisławskiego, którego głównym rywalem będzie Jerzy Kropiwnicki - pisze "Dziennik Łódzki".

Okręg 23 (większa część Łodzi)

Platforma chce wystawić obecnego senatora Macieja Grubskiego. Kontrkandydatką z PiS będzie Elżbieta Więcławska-Sauk, była posłanka i senator.

Kandydatem PSL jest Adam Kacprzycki, niedawno odwołany ze stanowiska prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Zgierzu.

Okręg 24 (wschodnia część Łodzi, plus m.in. pow. łódzki wschodni)

PO wystawi obecnego senatora, znanego łódzkiego przewodnika Ryszarda Bonisławskiego. Według informacji gazety PiS ma tu reprezentować Jerzy Kropiwnicki, były prezydent Łodzi (odwołany w referendum w 2010 r.) i minister w kilku rządach.

Z ramienia PSL wystartuje adwokat Krzysztof Kwiecień, szerzej nieznany w politycznych kręgach.

Okręg 25 (m.in. pow.: łęczycki i kutnowski)

PO chce wystawić Danutę Zakrzewską, szefową Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Natomiast z PiS wystartuje albo obecny senator Przemysław Błaszczyk, albo były wicestarosta kutnowski Konrad Kłopotowski.

Stawkę uzupełnia Tadeusz Gajda z PSL, były poseł i były radny sejmiku województwa.

Okręg 26 (powiaty: zgierski, łaski i pabianicki)

Z listy PO wystartuje senator Andrzej Owczarek. PiS wciąż ma dylemat - kandydatem będzie albo radny zgierski Michał Banaszczyk, albo wiceprezydent Pabianic Maciej Łuczak.

PSL ma reprezentować Wojciech Brzeski, radny powiatu zgierskiego.

 Okręg 27 (m.in. Sieradz)

Kandydatem PO będzie Jacek Walczak, były prezydent Sieradza, obecnie sekretarz gminy Błaszki. PiS rozważa trzy nazwiska - obecnego senatora i byłego rektora Uniwersytetu Łódzkiego, prof. Michała Seweryńskiego, radnego wojewódzkiego Krzysztofa Ciebiady oraz radnego zduńskowolskiego Dariusza Kubiaka.

PSL reprezentować będzie Marcin Łabęcki, wicestarosta zduńskowolski.


Okręg 28 (Piotrków Trybunalski)

Z PO wystartuje Adam Macierewicz, były szef łódzkiej filii Agencji Nieruchomości Rolnych, a prywatnie kuzyn Antoniego, posła PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego zgłosiła w Piotrkowie obecnego senatora Wiesława Dobkowskiego.

PSL, który w tym okręgu wystawia Marka Mazura, przewodniczącego Sejmiku woj. łódzkiego.

Okręg 29 (m.in. Rawa i Tomaszów)

PO ma tu reprezentować Barbara Klatka, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. PiS postawi na Grzegorza Wojciechowskiego, obecnego senatora partii. PSL wystawi natomiast Iwonę Gawron, dyrektorkę jednej ze szkół policealnych w Tomaszowie.

Dziennik przypomina, że nazwiska kandydatów są już zatwierdzone na szczeblu lokalnym, ostateczne decyzje mają zapaść w Warszawie w najbliższych dniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • piotrek 2015-10-13 13:33:35
    Kropiwnicki ma łeb, to byl człowiek, który mógłby zarządzać całym Państwem, niektórzy nie ogarniają tego, co robił, ale za jego rządów w Łodzi powstały największe inwestycje, który stworzyły to miasto. inwestycje w budżecie wzrosły z 14 do 26%., a Łódź zyskała rekomendacje najbardziej wpływowych środowisk –w tym NewYork Times'a
  • KarateKid 2015-08-30 12:47:32
    Fakt, źe prokuratura postawiła Grubskiemu zarzuty dyskwalifikuje go w tych wyborach. PO wstydu nie ma wystawiając skompromitowanych politykierów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA