REKLAMA

Wybory samorządowe 2018. Siemoniak: PO musi być silną alternatywą wobec PiS

  • Autor: GP
  • 23 stycznia 2018 08:30
Wybory samorządowe 2018. Siemoniak: PO musi być silną alternatywą wobec PiS Tomasz Siemoniak (fot. facebook.com/TomaszSiemoniakPL)

Polityk koordynujący wyborcze starania PO zapowiada oparcie programu formacji o decentralizację państwa i oddanie władzy ludziom.

Tomasz Siemoniak (PO) w styczniu wrócił do jednej ze swoich kluczowych odpowiedzialności w ramach polityki partii opozycyjnej. Były szef MON, a obecnie poseł, we wtorek (23 stycznia) w Radiowej Jedynce Polskiego Radia przybliżał opinii publicznej strategię PO na wybory samorządowe 2018 r. Trzeba pamiętać, że przed rokiem zarząd PO wybrał posła na koordynatora kampanii samorządowej.

Z wypowiedzi posła jasno wynika, że dobrze ocenia on swoją pracę w ramach przygotowania struktur samorządowych do jesiennej walki o urzędy lokalne.

- Jestem spokojny o mocną pozycję Platformy Obywatelskiej jako najsilniejszej partii w opozycji - padło w polskiej rozgłośni radiowej z ust cytowanego polityka. - Najważniejsze zadanie na ten rok: wygrać wybory samorządowe, zjednoczyć opozycję i być silną alternatywą wobec Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: Wykluczeni z PO posłowie nie będą odwoływać się od decyzji zarządu

Jak zaakcentował Siemoniak, przygotowywany program PO na kampanię wyborczą "nie będzie stanowił zaskoczenia" i zostanie oparty o wartości, które PO głosi od lat - decentralizację państwa i  oddanie władzy ludziom, zwłaszcza na poziomie lokalnym.

Pozycja PO w wyborach samorządowych zawsze była silna, co przemawia za trzeźwym oglądem sytuacji przez Tomasza Siemoniaka. W roku 2010 PO wygrała w sejmikach w 13 z 16 województw. Cztery lata później 7 województw przypadło PO. Siłą PO w przytoczonych latach były województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, opolskie, pomorskie, śląskie, zachodniopomorskie.

Prezydenci z PO rządzą m.in. w Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gnieźnie, Kędzierzynie-Koźlu, Kołobrzegu i Koszalinie. Koronnym miastem PO jest Warszawa, którą kieruje oczywiście Hanna Gronkiewicz-Waltz, a którą stara się zastąpić w nadchodzącej elekcji poseł Rafał Trzaskowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA