REKLAMA

Wybory we Włoszech. Za głos otrzymasz zniżkę na transport i komunikację

  • Autor: PAP/PSZ
  • 20 lutego 2018 10:21
Wybory we Włoszech. Za głos otrzymasz zniżkę na transport i komunikację Za przejazd autostradą we Włoszech pobiera się opłaty na bramkach. (fot. Shutterstock)

Zniżki na podróż koleją, samolotem, promem, statkiem i autostradą mają zagwarantowane wyborcy we Włoszech w związku z wyborami parlamentarnymi 4 marca. Ulgi te będą przyznawane na mocy rozporządzenia MSW, które organizuje wybory i czuwa nad ich przebiegiem.

Rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ma na celu, jak wyjaśniono, ułatwienie obywatelom dotarcia do lokali wyborczych, jeśli muszą głosować w okręgach, gdzie są na stałe zameldowani, ale gdzie nie mieszkają. Jest to, jak się zauważa, narzędzie, które ma zapewnić także wyższą frekwencję. Zazwyczaj wynosi ona powyżej 60 procent.

Duży ruch wyborców spodziewany jest również w związku ze zorganizowanymi jednocześnie wyborami władz stołecznego regionu Lacjum i Lombardii.

MSW podało, że przewoźnicy i spółki zarządzające autostradami wprowadzą obniżone stawki tym, którzy zwrócą się o nie i udokumentują, że celem ich podróży jest oddanie głosu. Dotyczy to również wyborców, którzy przyjadą z zagranicy.

Czytaj także: Coraz więcej Włochów przekazuję część podatku na partie polityczne

Wszyscy, aby otrzymać zniżkę na bilet kolejowy, lotniczy, promowy i przejazd autostradą będą musieli okazać w drodze powrotnej legitymację wyborczą, jaką posiadają uprawnieni do głosowania. Wbijane są tam pieczątki po każdych wyborach, w których bierze się udział.

Warunkiem otrzymania prawa do zniżki będzie pieczęć w legitymacji lub zaświadczenie wystawione przez przewodniczącego komisji wyborczej o udziale w głosowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA