REKLAMA

Wycinka drzew: Dla rolników bez pozwolenia tylko pod budowę domu. Pod stodołę lub oborę już nie

  • Autor: PAP/AT
  • 03 lutego 2017 09:20
Wycinka drzew: Dla rolników bez pozwolenia tylko pod budowę domu. Pod stodołę lub oborę już nie Rolnik nie musi mieć też zezwolenia na usunięcie drzew bądź krzewów, jeśli chce zagospodarować nieużytki (fot.pixabay.com)

• Według nowych przepisów każde drzewo można usunąć ze swojej prywatnej nieruchomości jeżeli nie jest to związane z prowadzeniem działalności gospodarczej
• Rolnicy nie muszą mieć zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów tylko wtedy, gdy jest to ściśle związane z ich życiem prywatnym, np. budową domu - wyjaśnia resort środowiska.
• Jeśli jednak chcą oni postawić nową oborę czy stodołę, to takie pozwolenie muszą uzyskać.

Od 1 stycznia 2017 roku osoby fizyczne mogą usunąć ze swojej prywatnej nieruchomości każde drzewo, bez względu na jego obwód, jeżeli nie jest to związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oba warunki, czyli własność nieruchomości należąca do osoby fizycznej i określony cel usunięcia, muszą być spełnione jednocześnie.

"Rolnicy są osobami fizycznymi, a zatem jeżeli są właścicielami działki, na której rośnie usuwane drzewo bądź krzew, to pierwszy warunek można uznać za spełniony (czyli własność nieruchomości należąca do osoby fizycznej). Jednak ponieważ działalność rolnicza jest kwalifikowana, jako działalność gospodarcza, konieczne jest dokonywanie indywidualnej oceny, czy drzewo/krzew są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej" - poinformował.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2017-02-03 12:44:02
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "Wycinka drzew: Dla rolników bez pozwolenia tylko pod budowę domu. Pod stodołę lub oborę już nie." Z tego wynika, że polityka "ongisiejszego dyktatora odnośnie do polskiej gospodarki" tow. Hilarego Minca z PL jest kontynuowana także za rządów "dobrej zmiany". Szczęść Boże!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA