REKLAMA

Wydawcy radiowi negatywnie o pomyśle posła Piotra Liroya-Marca

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 12:59
Wydawcy radiowi negatywnie o pomyśle posła Piotra Liroya-Marca Piotr Liroy-Marzec przygotowuje projekt ustawy, która narzuca rozgłośniom radiowym podniesienie limitu polskich utworów. (Fot. facebook.com)

· Piotr Liroy-Marzec chce zwiększyć liczbę polskich utworów na antenach radiowych.
· Projekt przygotowanej przez niego ustawy zakłada też obniżenie opłat za imprezy masowe.
· Wydawcy krytycznie o pomysłach posła.

Poseł Piotr Liroy-Marzec przygotowuje projekt ustawy, która narzuca rozgłośniom radiowym podniesienie limitu polskich utworów, jakie mają grać w ciągu doby do 50 proc. Szczegóły projektu nie są na razie znane.

- To będzie cały pakiet regulacji dotyczących artystów - mówi poseł ruchu Kukiz’15 w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

- Będziemy też chcieli obniżyć opłaty za imprezy masowe, które windują ceny biletów na koncerty - dodaje. Pakiet zmian konsultuje z organizacjami zrzeszającymi artystów, nie tylko muzyków.

W ocenie Joanny Sołtysiak, dyrektor muzycznej Radia Zet, zmiany te mogą spowodować odwrócenie się młodych słuchaczy. Przypomniała, że obecne przepisy narzucają na stacje radiowe obowiązek grania 33 proc. polskiej muzyki miesięcznie.

Do planowanych zmian odniósł się także na łamach "DGP" Adam Czerwiński, dyrektor muzyczny radia RMF FM, który przypomniał, jak wyglądają rozwiązania w innych krajach UE.

- O ile we Francji limit wynosi 40 proc., to już w Niemczech, we Włoszech czy w Szwecji nie ma go wcale. Za to na Białorusi sięga 75 proc. To słuchacze powinni decydować o tym, jakich piosenek chcą w radiu - uważa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • czerwiec 2016-01-14 17:27:23
    Ten świr jest głupszy niż, luty, marzec, kwiecień i maj razem wzięci, że też takie świry mamy w parlamencie, to mi urąga i robi plamę na moim honorze, żeby debile stanowili prawo !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA