REKLAMA

Wylosuj posła i... módl się za niego

  • Autor: PAP/JS
  • 19 lipca 2017 15:15
Wylosuj posła i... módl się za niego Jak informują organizatorzy, forma modlitwy zależy od uczestnika (fot. pixabay.com)

Pod hasłem "Spuszczamy powietrze z polityków" zachęca czytelników do modlitwy za losowo wybranych posłów "Gosc.pl" - internetowy serwis tygodnika "Gościa Niedzielny". To odpowiedź na sytuację w Sejmie - wyjaśnił kierujący serwisem Franciszek Kucharczak.

• Jak informują organizatorzy, forma modlitwy zależy od uczestnika.

• W ciągu trzech godzin od rozpoczęcia do akcji przyłączyło się ponad 850 osób.

Do akcji, która pojawiła się na stronie internetowej "gosc.pl", może dołączyć każdy. Wystarczy kliknąć zakładkę, a system losowo przydzieli uczestnikowi jednego z 460 posłów, za którego ma się modlić - wyjaśnił Kucharczak.

"To jest odpowiedź na poczucie bezradności, które rodzi się w nas i naszych czytelnikach, kiedy oglądamy obrazki z Sejmu i wokół Sejmu" - podkreślił redaktor naczelny serwisu. "Uważam, że kiedy człowiek rozkłada bezradnie ręce, wtedy powinien je wznieść do Boga. To jest najlepsza aktywność, jaką człowiek wierzący może podjąć w takiej sytuacji - modlić się" - dodał.

Poinformował, że akcja jest tak skonstruowana, żeby nie można było wybrać sobie ani konkretnego posła, ani konkretnej partii politycznej. "Uważam, że to wielka zaleta. Jeśli uczestnik akcji dostanie w przydziale posła, którego nie lubi, tym lepiej. Może to uznać za wolę Bożą, bo nic się nie dzieje przypadkiem" - podkreślił.

Dodał, że jeśli uczestnik modli się "za kogoś, kogo nie lubi, efekt może być taki, że go polubi". Zdaniem Kucharczaka, "nie chodzi tu tylko o mechanizm psychologiczny, ale o to, że taka jest istota modlitwy". "Ostatecznie chodzi o to, żeby Bóg sam zadziałał w tej sprawie. Jestem przekonany, że to jest najwłaściwsza drogą do rozwiązywania problemów społecznych" - wyjaśnił.

Jak informują organizatorzy, forma modlitwy zależy od uczestnika. "Może to być różaniec lub inna modlitwa, można podjąć uczynki pokutne ,np. post w intencji polityka" - sprecyzował Kucharczak. Dodał, że akcja się skończy, kiedy organizatorzy "uznają, że sytuacja tego dojrzała".

Inspiratorem akcji "Spuszczamy powietrze z polityków" jest ks. Rafał Jarosiewicz z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, jeden z organizatorów rekolekcji "Jezus na stadionie". "Podczas modlitwy poczuł, że Bóg wzywa do takiego działania. Z pomysłem akcji zwrócił się do mnie" - poinformował Kucharczak.

W ciągu trzech godzin od rozpoczęcia do akcji przyłączyło się ponad 850 osób.

We wtorek (18 lipca) wieczorem stanowisko wobec sytuacji wokół zmian w systemie sądownictwa zajął Kościół katolicki. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik zaapelował do wszystkich ugrupowań politycznych, aby dążyły do porozumienia, które ma na celu dobro wspólne Polski i jej obywateli. "Należy mieć nadzieję, że zwycięży faktyczna troska o państwo i praworządność" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Marek 2017-07-19 17:50:43
    Nie dziwię się, że Kościół będzie bronił z KODziarzami "by było jak było". Informacja z dzisiaj: "Były ksiądz z parafii św. Kazimierza w Kartuzach na Pomorzu ma wyrokiem sądu w Gdańsku przeprosić ministranta za molestowanie seksualne. Przeprosiny mają mieć formę listu. Jednocześnie sąd oddalił żądanie 10 tys. zł zadośćuczynienia, którego żądał powód - dziś 48-letni Marek Mielewczyk (zgodził się podanie nazwiska). Pieniądze te miały trafić na konto fundacji "Nie lękajcie się", którą założył."
  • marta 2017-07-19 17:01:58
    trzy kropki do tytułu bardzo rzetelnie bardzo obiektywnie"..."REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA