REKLAMA

Wypadek Beaty Szydło. Jakubiak: Mówią, że nic się nie stało... A premier na drzewie

 • Autor: GP/PAP
 • 16 lutego 2017 09:30
Wypadek Beaty Szydło. Jakubiak: Mówią, że nic się nie stało... A premier na drzewie Poseł Marek Jakubiak (Kukiz'15) jest reprezentantem obywateli z Warszawy w Sejmie. (fot. facebook.com/Marek-Jakubiak)

• Dla posła Kukiz'15 odstawiono dziwne przedstawienie wokół informacji o wypadku premier Beaty Szydło i jej stanu zdrowia.
• - Mówi się, że nic się nie stało... A premier na drzewie. Jak było tak super, to dlaczego premier była na drzewie? - pytał w czwartek (16 lutego) Marek Jakubiak.
• Wobec propozycji opozycji, która chce odwołania szefa MSWiA w związku z kolizjami samochodów BOR, Jakubiak zapowiedział, że tego wniosku nie poprze.

Marek Jakubiak (Kukiz'15) skrytykował sytuację, która zaistniała wokół Biura Ochrony Rządu (BOR). Zdaniem posła w sześć dni od wypadku premier Beaty Szydło w Oświęcimiu usłyszeliśmy już wszystko - że BOR był winny i że nie popełniono błędów.

- Tę sprawę wywołano. Nagle zrobiono konferencję i mówi się, że nic się nie stało... A premier na drzewie. Jak było tak super, to dlaczego premier była na drzewie? - pytał w czwartek (16 lutego) Jakubiak w RMF FM. Dla posła BOR ma za cel przewidywać i zapobiegać takim wydarzeniom.

Opozycja zdecydowała się sama wyciągać wnioski po tym, jak premier trafiła do szpitala. Politycy klubów opozycyjnych podali pod obrady Sejmu kolejny wniosek o odwołanie ministra Mariusza Błaszczaka. Odpowiada on za BOR, bo to pod jego resort przypada kontrola służby.

Czytaj też: Wywiad z posłem PSL w nim także o wypadku premier

Jakubiak nie chce popierać tak zgłaszanych wniosków. 

- Nie poprę dymisji ministra Błaszczaka - powiedział w radiowym wywiadzie Jakubiak. - Jego gafa z konferencją prasową (w sobotę 11 lutego - red.) to był błąd - podkreślił Jakubiak. Z relacji i z przebiegu wydarzeń jaki przedstawił sam minister Błaszczak, o wypadku premier dowiedział się gdy trwały obchody miesięcznicy smoleńskiej. Jako prominentny polityk PiS odwiedza Krakowskie Przedmieście 10 każdego miesiąca.

- Widziałem go na miesięcznicy - stwierdził Jakubiak. Poseł dał do zrozumienia, że minister powinien był opuścić spotkanie okolicznościowe i udać się do resortu, jeśli nie na miejsce.

Jarosław Kaczyński u premier Beaty Szydło w szpitalu

- Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził przebywającą w szpitalu premier Beatę Szydło - poinformowała na Twitterze rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek we wtorek (14 lutego). Kaczyński przyniósł ze sobą bukiet róż - wynikało ze zdjęć opublikowanych przez Mazurek.

Czytaj też: Politycy Kukiz'15 chcą zmian w gabinetach politycznych

Premier w czwartek (16 lutego) nadal była hospitalizowana w warszawskiej placówce medycznej. Zaczęła jednak wypełniać swoje obowiązki.

List do rodziny mężczyzny, który uczestniczył w kolizji

Również z relacji Witek wiemy, że premier napisała do młodego kierowcy, który był uczestnikiem kolizji w Oświęcimiu.

- Potwierdzam, że pani premier Beata Szydło wysłała list do pana Sebastiana - powiedziała Witek. - Wokół wypadku i tego młodego człowieka jest duży szum medialny, pojawiają się próby upolityczniania sprawy. Pani premier, która jest matką dwóch synów rozumie, co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina.

Jak zaznaczyła, premier Beata Szydło chce, żeby kierujący seicento młody chłopak "wiedział, że jako obywatele są równi wobec prawa, że w postępowaniu mają te same prawa i obowiązki".

Premier Beata Szydło w liście do kierowcy seicento, z którym w Oświęcimiu zderzyła się jej limuzyna podkreśliła, że z jej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Jako obywatele przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi - napisała szefowa rządu do 21-latka. List upubliczniła TVP Info.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Polak 2017-02-23 18:08:42
  To jest dopiero (...), pierwszej kategorii
 • słowikagaj 2017-02-16 12:56:17
  Do Popiwek Parlanmentarzysta: A ty byś wolał aby dołączył się do chóru idiotów spod ciemnej gwiazdy POkrętaczy. Do tego, naucz się pisać po Polsku i przeczytaj w słownikach co to jest popiwek i podpiwek a także parlamentarzysta. Bo tobie to nie wychodzi a zwalasz na Marka Jakubiaka - b.....e.
 • Popiwek Parlanmentarzysta 2017-02-16 10:55:11
  Jakubiakowi nawet piwo dobrze nie wychodzi. Lepiej żeby się nie wcinał jak nie rozumie o co chodzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA