REKLAMA

Wypadek Macierewicza: PO widzi samowolę, butę i arogancję szefa MON

  • Autor: GP
  • 26 stycznia 2017 11:15
Wypadek Macierewicza: PO widzi samowolę, butę i arogancję szefa MON Dla Polityków PO doszło do skandalicznego nadużycia floty samochodów MON. (fot.:PO/youtube.com)

• Po wypadku z udziałem kolumny samochodów Ministerstwa Obrony Narodowej (MON) pod Toruniem, nie brakuje krytyki. Klub Platformy Obywatelskiej żąda wyjaśnień w Sejmie.
• Krzysztof Brejza i Arkadiusz Myrcha (posłowie PO) podkreślali, że Antoni Macierewicz w środowy wieczór nie wypełniał obowiązków szefa resortu obrony.
• - Buta i arogancja władzy - ocenił Myrcha.

- Jesteśmy zaniepokojeni i zdumieni wydarzeniem wczorajszego wieczora - mówił w Sejmie poseł PO, Krzysztof Brejza. To wypowiedź, która dotyczy wypadku kolumny samochodów rządowych MON pod Toruniem. W wypadku, jako pasażer jednego z pojazdów, uczestniczył Antoni Macierewicz. - Szarża ministra Macierewicza doprowadziła najprawdopodobniej do groźnego wypadku w okolicach Torunia - oceniał Brejza w czwartek (26 stycznia).

Zapowiedział, że klub PO oczekuje od premier natychmiastowej informacji o szczegółach "skandalicznego" wypadku. Podkreślił, że chce otrzymać odpowiedź jeszcze w czwartek.

- Spieszył się na raut ku czci pana Jarosława Kaczyńskiego - dopowiadał Brejza, jednostronną ocenę sytuacji z drogi pod Toruniem. - Domagamy się opublikowania zapisów z czarnych skrzynek wszystkich limuzyn, które spowodowały ten wypadek. - Słowa mogą być kpiną z badania katastrofy smoleńskiej przez Antoniego Macierewicza.

Kolejne żądania

Dla Brejzy wiele elementów tego wypadku wymaga wyjaśnienia. - Domagamy się informacji o stanie zdrowia poszkodowanych. Pytamy dlaczego minister Macierewicz nie pozostał na miejscu kolizji, tylko oddalił się. Media donoszą, że opuszczał miejsce zdarzenia nawet szybciej, niż jechał wcześniej.

Czytaj: Opozycja jest zbulwersowana sytuacją w Sejmie

Brejza przytaczał relacje świadków, którzy mieli relacjonować, że to samochody MON odjechały i rozpędzały się do 180 lub 200 km/h.

- To są wschodnie standardy - odwołał się Brejza do podobnych przypadków szybkiego przemieszczania się kolumn uprzywilejowanych w Rosji. - Czy PiS marzą się specjalne pasy ruchu (dla VIPów rządu - red.)? Na to naszej zgody nie będzie - mówił.

Okiem posła PO z Torunia

Posłowi Brejzie towarzyszył polityk z Torunia, Arkadiusz Myrcha (PO).

- Znam to miejsce, gdzie doszło do tego wypadku - referował polityk PO. - To jest niebezpieczne miejsce, które wymaga zachowania dużej ostrożności. Mieszkańcy Torunia są oburzeni - mówił poseł Myrcha, który zaznaczał, że od wczoraj miał telefony z miasta.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha, źródło: arkadiuszmyrcha.pl

Myrcha chce wyjaśnienia okoliczności wypadku, bo, jak uzasadniał, widać, że minister Macierewicz traktuje drogi i samochody rządowe jak swoją prywatną własność. Zaakcentował, że Macierewicz samochodami MON jechał z sympozjum o. Tadeusza Rydzyka na spotkanie z liderem partii. - To nie są obowiązki ministra obrony - mówił oburzony Myrcha.

PO oceniło, ustami posłów w Sejmie, że te prywatne inicjatywy stwarzają zagrożenie dla obywateli.

- Buta i arogancja władzy - podkreślił kończąc Myrcha.

Dla PO całe wydarzenie jest też o tyle dziwne, że wypadkiem ma zając się Żandarmeria Wojskowa. Wypadki samochodowe w Polsce zazwyczaj bada policja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wszyscywszystkowiedzą 2017-01-26 14:50:57
    POkrętacze ze zwykłego wypadku na drodze robią aferę i nakręcają spiralę nienawiści przeciwko PiS, bo już nowego paliwa do "rozróby" zabrakło. Szczególnie po próbie wyprowadzenia studentów na ulicę, na co POkrętacze liczyli i przeliczyli się. Słuchajcie "niedoinformowani": Wszystkie kolumny rządowe jeżdżą bardzo szybko, bo takie są procedury ochrony rządu na całym Świecie. Żandarmeria Wojskowa ochrania VIP-ów z resortu obrony i ona też wyjaśnia wszystkie kolizje na drodze w których uczestniczy. Policja też robi swoje ale wokół pojazdów cywilnych i współdziała z ŻW w każdej sprawie gdzie występują cywile i wojskowi. Resztę załatwia Prokurator i Sąd. Jak nie wiecie, to zapoznajcie się z obowiązującym prawem w Polsce, co dla posłów jest bardzo prostym działaniem. Wystarczy tylko chcieć a nie opierać się na plotkach i pomówieniach. Wolicie pomroczność ciemną jak tabaka w rogu. Bo jasne sytuacje, są dla was CIEMNE.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA