REKLAMA

Wysoka frekwencja. Co zmobilizowało Polaków?

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 08:11
Wysoka frekwencja. Co zmobilizowało Polaków? Wysoka frekwencja to efekt pojawienia się nowych graczy – uważa politolog. Fot. facebook.com

To nowi gracze politycznie przyciągnęli ludzi do lokali wyborczych - tak ocenia wysoką frekwencję politolog Piotr Trudnowski. Według nieoficjalnych danych PKW frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła ponad 50 proc.

Według nieoficjalnych danych PKW frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła ponad 50 proc., a według exit poll Ipsos frekwencja wyniosła 51,6 proc.

Wiele propozycji

Zdaniem politologa Piotra Trudnowskiego z Klubu Jagiellońskiego, to efekt pojawienia się nowych graczy na scenie politycznej.

Pojawiła się więcej niż jedna nowa propozycja alternatywna dla PiS-u i Platformy, więc więcej osób poczuło, że ma na kogo zagłosować, choć na co dzień dotychczas była zmęczona polską sceną polityczną - ocenia Trudnowski.

Wybory prezydenckie

Dodaje także, że frekwencja "bardziej zbliżona była chociażby o godzinie 12 do wyników z drugiej tury wyborów prezydenckich tego roku".

A to zawsze druga tura wyborów prezydenckich, jest tą najwyższą frekwencją - podkreśla.

PiS wygrało wybory parlamentarne z 39,1 proc. głosów, co oznacza możność samodzielnych rządów - wynika z sondażu exit poll. Według niego PO dostała 23,4 proc. głosów. Do Sejmu weszłyby jeszcze: Kukiz'15 - 9 proc., Nowoczesna - 7,1 proc. i PSL - 5,2 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA