REKLAMA

Z kim Polacy chcieliby pójść na piwo? Z Pawłem Kukizem i prezydentem

  • Autor: Portalspozywczy.pl/JS
  • 02 lutego 2016 11:07
Z kim Polacy chcieliby pójść na piwo? Z Pawłem Kukizem i prezydentem Pierwsze miejsce w rankingu Grupy Żywiec wśród polityków zajął lider partii Kukiz ’15 i były muzyk zespołu Piersi – Paweł Kukiz (fot. facebook.com/kukizpawel)

Grupa Żywiec na podstawie badania Millward Brown przygotowała ranking popularności osób ze świata mediów i polityki. W zestawieniu „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” obok aktorów i dziennikarzy znaleźli się też prezydenci, premierzy i liderzy partii. Paweł Kukiz i Martyna Wojciechowska to osoby, z którymi Polacy najchętniej wybraliby się na piwo.

Pierwsze miejsce w rankingu Grupy Żywiec wśród polityków zajął lider partii Kukiz ’15 i były muzyk zespołu Piersi – Paweł Kukiz, druga pozycja przypadła prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie, a trzecia Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.

- Pójść z kimś na piwo to tyle, co spędzić miło czas. Ale również napić się z kimś piwa, to w pewnym sensie zbliżyć się do kogoś, „skrócić dystans”. Dlatego w odpowiedzi na pytanie o polityczne towarzystwo do piwa Polacy ujawniają swoje ambicje i wybierają najbardziej „gorące” nazwiska sceny politycznej. Taką zaś temperaturę wyznaczają oczywiście media – mówi Jakub Antoszewski z instytutu badawczego Millward Brown.  

- Zarówno Paweł Kukiz, jak i prezydent Andrzej Duda, były prezydent Aleksander Kwaśniewski czy Ryszard Petru, to ludzie, o których media mówią dużo, którzy często w mediach się pojawiają, którzy niezależnie od sympatii politycznych są ważnymi graczami życia politycznego w Polsce – dodaje.

Ranking „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” przynosi też bardzo ciekawe wyniki w kategorii znanych osób. Obok premier Beaty Szydło, która głosami respondentów trafiła do TOP 10 rankingu polityków.

Czytaj całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanley 2016-02-02 19:51:39
    Z KUKIZEM NIE OŚMIESZAJCIE SIE ABY ZE ŚMIECHU SIE WYKONCZYĆ !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA