REKLAMA

Za 500 zł Polacy kupią głównie artykuły dziecięce

  • Autor: PAP/GP
  • 04 lutego 2016 07:59
Za 500 zł Polacy kupią głównie artykuły dziecięce Zdecydowana większość badanych deklaruje, że całość lub przynajmniej część otrzymanych świadczeń przeznaczy na konkretne potrzeby dzieci. (fot.: Thomas Sauzedde/flickr.com/CC BY 2.0)

Zajęcia dodatkowe i wycieczki szkolne - to podstawowe pomysły rodziców na zagospodarowanie nowych dodatków wychowawczych.

Jak wynika z badań firmy ARC Rynek i Opinie, wykonanych na zlecenie "Rzeczpospolitej" około 21 proc. rodziców, którzy mogą liczyć na 500 zł dodatku na dzieci, zamierza je przeznaczyć na ogólne cele rodziny. To dosyć zaskakująca informacja, bo można było oczekiwać, że jednak więcej rodziców potraktuje wsparcie od państwa jako dar losu, dzięki któremu można załatać dziury w budżetach domowych - czy to na bieżące utrzymanie czy większe wydatki, takie jak remont czy zakup dużego sprzętu AGD.

Przeczytaj: Paweł Kukiz o zmianie Konstytucji RP.

Tymczasem zdecydowana większość badanych deklaruje, że całość (40 proc. rodziców) lub przynajmniej część otrzymanych świadczeń (32 proc. rodziców) przeznaczy na konkretne potrzeby dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA