REKLAMA

Za kilka dni rusza rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 25 lutego 2016 19:42
Za kilka dni rusza rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży W poniedziałek, 29 lutego, ruszy rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (fot. sejm.gov.pl)

W poniedziałek, 29 lutego, ruszy rekrutacja do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dokładnie 1 czerwca 2016 roku młodzi posłowie już po raz 22 zasiądą w ławach poselskich.

W poniedziałek zostanie opublikowany  temat przewodni tegorocznej sesji. Poznamy również regulamin rekrutacji, który pozwoli wyłonić 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski. Posłowie Sejmu Dzieci i Młodzieży będą obradować nad projektem uchwały, wypracowanym wcześniej na posiedzeniu komisji problemowej.

Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji oraz Instytutem Pamięci Narodowej. Jego główny cel to kształtowanie postaw obywatelskich, a także szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej. Ważnym zadaniem tej inicjatywy jest również aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy nie byli wcześniej posłami SDiM.

Informacje na temat Sejmu Dzieci i Młodzieży będą publikowane na stronie internetowej Sejmu RP, a także na stronach współorganizatorów. Pytania dotyczące projektu można kierować pod adres mailowy: sdim@sejm.gov.pl, a także pod numerem telefonu 22 694 28 10.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA