REKLAMA

Za spoliczkowanie Boniego Korwin-Mikke na 3 lata więzienia?

 • Autor: GP
 • 15 czerwca 2016 11:58
Za spoliczkowanie Boniego Korwin-Mikke na 3 lata więzienia? Janusz Korwin-Mikke jest weteranem poslkiej polityki. Zasiadał w Sejmie, obecnie jest europosłem. (fot.:twitter.com/JkmMikke)

• Janusz Korwin-Mikke za spoliczkowanie Michała Boniego w 2014 roku może trafić nawet na 3 lata do więzienia.
• Polityk komentuje, że nie doszło do pobicia, jak uzasadniono w pismach procesowych, a jedynie do "symbolicznej czynności" wobec europosła PO.
• Mikke poprzysiągł spoliczkowanie Boniego, za kłamstwo lustracyjne w latach 90.

Janusz Korwin-Mikke poniesie konsekwencje swojego zachowania z 2014 roku? Gdy został wybrany do Parlamentu Europejskiego i spotkał się z Michałem Bonim w tamtym roku, wywiązał się z danej mu w latach 90. obietnicy - spoliczkował polityka PO. We wrześniu tego roku ma ruszyć proces w sprawie tego zajścia.

Korwin-Mikke broni się, że nie doszło do pobicia, a o taki czyn jest oskarżony. Jednocześnie mówi jasno, że zdarzenie miało miejsce.

- Ja pana Michała Boniego nie pobiłem, tylko spoliczkowałem - komentował dla Wirtualnej Polski polityk i lider partii KORWiN. - Była to czynność raczej symboliczna niż fizyczna. Dlatego dla mnie proces w tej sprawie jest absurdalny, ale oczywiście sąd ma prawo podjąć dowolną decyzję w tej sprawie.

Czytaj: Wicemarszałek Terlecki nie jest zachwycony tempem prac w MNiSW

Tłem sprawy jest lustracja Michała Boniego, który został przez Korwina-Mikke nazwany "kłamcą lustracyjnym" w latach 90. Wtedy też, gdy Boni zaprzeczał współpracy z SB Mikke, poprzysiągł go spoliczkować jeśli przypuszczenie kłamstwa lustracyjnego okaże się prawdziwe. Do następnego, brzemiennego już w skutki spotkania, doszło po latach w 2014 roku, po wyborach do europarlamentu.

Boni jako europoseł jest pod ochroną prawną, która przysługuje funkcjonariuszom publicznym. Korwinowi-Mikkemu grożą 3 lata więzienia.

Polityk komentuje wymiar kary słowami. - Za komuny siedziałem w więzieniu, mogę posiedzieć i teraz.

Proces ruszy najprawdopodobniej 9 września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • martin 2016-06-16 09:42:06
  Kapuś i donosiciel zasługuje więcej jak na klapsa w gębę .
 • Przebódź sie Polsko! 2016-06-16 07:55:33
  Niedouczeni 3lata w zawieszeniu max, nic więcej plus koszta Sądowe. Widać wymiar sprawiedliwości ma jaki jest, nie zapowiada się oby coś w tym kierunku uległo zmianie przez najbliższe 3lata. Powszechnie wiadome iż, Boni dostał klapsa za wcześniejsze zniesławienie Janusza Korwin-Mikke,tego typu postępowanie powinno się toczyć przed Sądem Cywilnym z powództwa cywilnego jak widać jakie mamy prawo.
 • eg0n 2016-06-15 12:54:00
  Oczywiście. Jeśli już, to powinien być oskarżony o znieważenie, tylko czy kogoś bez honoru można znieważyć? Taki "placek" to splunięcie w twarz, a nie cios.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA