REKLAMA

Zachęty dla emerytów, Mateusz Morawiecki: Ministerstwa i ZUS analizują wiele wariantów

  • Autor: PAP/AT
  • 15 marca 2017 11:14
Zachęty dla emerytów, Mateusz Morawiecki: Ministerstwa i ZUS analizują wiele wariantów żadne projekty jeszcze nie powstały - powiedział wicepremier o planach wprowadzenia tzw. 10 000+ (Mateusz Morawiecki, fot.mr.gov.pl)

Wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się do doniesień na temat planów wprowadzenia zachęt dla emerytów tzw. 10 000+.

• Żadne decyzje, żadne projekty jeszcze nie powstały - tak wicepremier Mateusz Morawiecki odniósł się do doniesień nt. planów wprowadzenia tzw. 10 000+ dla emerytów.
• Ministerstwo Rozwoju, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwo Finansów analizują bardzo wiele różnych wariantów - wyjaśnił.
• O programie 10 000+ wypowiedziała się także premier Beata Szydło i minister Elżbieta Rafalska.

"Zaczekajmy, aż będą jakieś konkretne propozycje na stole" - powiedział Morawiecki w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów był pytany o publikacje nt. zachęt do nieprzechodzenia na emeryturę i o to, czy są jakieś decyzje w tej sprawie. "W gazetach pojawia się bardzo dużo różnych rzeczy" - skomentował.

Poniedziałkowy (13 marca) "Puls Biznesu" napisał: "10 000+. Takim bonusem, wypłacanym po dwóch latach od osiągnięcia wieku emerytalnego, rząd chce zachęcić do pozostania na rynku pracy". Również "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował o takim bonusie.

We wtorek (14 marca) na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu o programie 10 000+ wypowiedziała się także premier Beata Szydło. Jak mówiła, "rząd zastanawia się w tej chwili nad możliwymi wariantami, cały czas dyskutujemy".

Z kolei Ministerstwo Rozwoju pytane o doniesienia prasowe nt. 10 000+, odpowiedziało: "Dłuższe pozostawanie na rynku pracy jest pozytywne dla przyszłego emeryta, gdyż oznacza wyższą kwotę świadczenia.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała , że jej resort na razie nie uczestniczy w przygotowaniu pomysłu 10 000+.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ekomista 2017-03-15 16:18:21
    BŁAZENADA , BŁAZENADA I ŻENADAREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA