REKLAMA

Zaczyna się krytyka premiera. Schetyna: Morawiecki jest przykładem politycznej impotencji Kaczyńskiego

  • Autor: GP
  • 12 grudnia 2017 10:42
Zaczyna się krytyka premiera. Schetyna: Morawiecki jest przykładem politycznej impotencji Kaczyńskiego Grzegorz Schetyna (PO) zaczął ostro wypowiadać się o premierze Morawieckim w dniu jego expose. (fot.PO/twitter.com)

Dla PO pozostanie w rządzie Antoniego Macierewicza dobitnie pokazało słabość i nowego premiera Mateusza Morawieckiego, i prezydenta Andrzeja Dudy.

• Dla lidera PO roszada na stanowisku premiera pokazuje tylko jego ubezwłasnowolnienie

• Zdaniem Grzegorza Schetyny cała sytuacja wokół stanowiska prezesa Rady Ministrów ma za zadanie tylko ocieplenie wizerunku PiS jako formacji.

 

Jeszcze nowy premier Mateusz Morawiecki nie wygłosił expose a już opozycja zaczyna go krytykować. W dniu, w którym nowy premier ma zarysować polityczno-gospodarczy plan, lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna atakował Morawieckiego. Koronny argument opozycji, padł także w czasie wypowiedzi Grzegorza Schetyny we wtorek (12 grudnia).

- Być premierem w rządzie takim samym jak przez ostatnie 2 lata oraz pod zwierzchnictwem prezesa to żart z Polaków - stwierdził ostro Schetyna w TVN 24. - Mateusz Morawiecki będzie kompletnie niesamodzielny - kontynuował, sugerując jasno, że zamiana miejsc z Beatą Szydło jest dla PiS zabiegiem wizerunkowym. Morawiecki ma "ocieplać wizerunek PiS-u". O samej zależności między Mateuszem Morawieckim a prezesem Jarosławem Kaczyńskim Schetyna mówił tak:

- Morawiecki jest przykładem politycznej impotencji Kaczyńskiego.

Czytaj też: Expose we wtorek

W mediach społecznościowych PO także nie oszczędzała premiera i ministra rozwoju i finansów. Profil społecznościowy PO oraz jej polityków rozbrzmiewał komunikatami i grafikami sugerującymi zależność nowego premiera od lidera PiS oraz podkreślające jego niedawną wypowiedź w mediach katolickich. Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla telewizji Trwam sugerował, że jako premier liczy na rechrystianizację Europy. PO wyśmiała taką linię polityczną wobec kontynentu.

 Macierewicz pokazał, że jest nietykalny

Po czym polityk zaatakował najbardziej kontrowersyjną postać nowego-starego rządu, jaką jest niezmiennie od miesięcy dla PO Antoni Macierewicz.

- Już 2 lata trwa niszczenie polskiej armii i wizerunku Polski w świecie przez Antoniego Macierewicza - pozwolił sobie jeszcze na krytykę szefa MON Schetyna. Po czym w kontekście poniedziałku, kiedy nowi-starzy ministrowie odbierali nominacje z rąk prezydenta, zaakcentował - Morawiecki powołując wczoraj Macierewicza pokazał, że toleruje tak wyniszczające działania tego polityka.

Polityk pod ostrzałem

Opozycję w kontekście Antoniego Macierewicza najbardziej denerwują trzy tematy. Pierwszym jest modernizacja polskiego wojska, drugim sytuacja wśród generalicji, a trzecim badanie katastrofy smoleńskiej.

W pierwszej sprawie politycy PO, w tym zwłaszcza Tomasz Siemoniak, zarzucają Macierewiczowi bierność i brak decyzji w kwestiach kontraktów zbrojeniowych. Polityk nie oszczędza także zwierzchnika sił zbrojnych. Część opinii publicznej postrzega pozostanie w rządzie Antoniego Macierewicza jako ewidentną porażkę Andrzeja Dudy. Przed zmianą premiera mówiło się, że ośrodek prezydencki liczy na szybkie wyeliminowanie z Rady Ministrów Macierewicza przy okazji roszady premierów. Jak pokazał poniedziałek, nie doszło do tego.

Czytaj też: Dobry sondaż dla byłej premier

- Prezydent Duda przekazał Macierewiczowi uprawnienia Zwierzchnika Sił Zbrojnych - podsumował na Twitterze Tomasz Siemoniak, kiedy było już jasne, że w MON zmiany nie będzie. - Wraz z resztką swojego autorytetu w wojsku w załączeniu. Najgorszy prezydent po 1990 roku. Niedługo zabiorą mu nawet żyrandol - konkludował sytuację Siemoniak.

W kwestii katastrofy smoleńskiej obecny tydzień ucieka w tonie nowych wywiadów ministra Macierewicza. Sugerują one nowe fakty i dociekania powstałe w toku analizy katastrofy. Więcej o katastrofie smoleńskiej oczami Antoniego Macierewicza przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA