REKLAMA

Zaczyna się wyborczy maraton. Rząd szykuje podwyżki

  • Autor: PAP/AT
  • 28 sierpnia 2017 07:19
Zaczyna się wyborczy maraton. Rząd szykuje podwyżki Rząd planuje falę podwyżek (fot.fotolia)

Projekt budżetu na przyszły 2018 r. potwierdza, że zaczyna się wyborczy maraton. Rząd planuje podwyżki dla nauczycieli, strażaków, żołnierzy, ratowników, policjantów i pielęgniarek.

5 proc. podwyżki dla nauczycieli. Dodatkowe pieniądze dla strażaków, żołnierzy, ratowników i policjantów. Oni zyskają najwięcej w 2018 roku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Projekt budżetu na przyszły rok, do którego dotarł "DGP", tylko potwierdza, jak pisze gazeta, że zaczyna się wyborczy maraton. Wzrost wydatków dotyczy dużych grup elektoratu, których głosy będą cenne nie tylko w przyszłorocznej kampanii samorządowej, ale także parlamentarnej i prezydenckiej.

Więcej pieniędzy na pewno trafi do portfeli nauczycieli. Projekt zakłada, że od 1 września 2018 r., czyli kilka dni przed wyborami, otrzymają oni 5-procentową podwyżkę. Minister edukacji Anna Zalewska zapewnia, że ciągu trzech lat nauczycielskie pensje wzrosną w sumie o 15 proc.

Jednocześnie, jak pisze "DGP", rząd zamierza wywiązać się z porozumienia zawartego z pielęgniarkami i ratownikami medycznymi. Ich pensje podskoczą o 400 zł. Na wyższe pensje mogą liczyć również Służba Więzienna, Policja, Straż Graniczna, BOR i Straż Pożarna. Więcej pieniędzy trafi też do prokuratorów i sędziów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Podwyzki? 2017-08-28 09:20:05
    Skalkulowali ,ze dostana Reperacje od Niemcow,i wtedy dadza podwyzki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA