REKLAMA

Zakaz handlu, Sławomir Neumann: Jesteśmy przeciwni zamykaniu sklepów w niedziele

  • Autor: PAP/AT
  • 02 listopada 2017 12:35
Zakaz handlu, Sławomir Neumann: Jesteśmy przeciwni zamykaniu sklepów w niedziele Zakaz handlu: Projekt zakłada, że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia (fot.shutterstock)

Będę namawiał do tego, żeby przywrócić normalność i dać możliwość ludziom wyboru w niedzielę, czy idą do sklepu czy idą na spacer - powiedział szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann.

• Byliśmy i jesteśmy przeciw zamykaniu placówek handlowych w niedziele - powiedział Neumann.

• Dodał, że należy jednak dać pracownikom prawo do dwóch niedziel wolnych w miesiącu.

Na pytanie dziennikarza RMF FM, czy PO w przypadku ewentualnego zwycięstwa w wyborach otworzy sklepy w niedziele, jeśli obecny rząd je zamknie, odpowiedział: "Jesteśmy absolutnie przeciwni zamykaniu sklepów w niedziele".

Czytaj też: Petru o zakazie handlu w niedziele: Wprowadzi ogromny zamęt w kraju

Dodał, że będzie "namawiał do tego, żeby przywrócić normalność i dać możliwość ludziom wyboru w niedzielę, czy idą do sklepu czy idą na spacer". "Jestem przekonany, że Platforma mnie poprze w tym" - mówił polityk PO.

Jak mówił, (Viktor - red.) Orban (premier Węgier - red.) "wprowadził zamknięte niedziele i po roku trzeba było (sklepy - red.) otworzyć.

Podkreślił, że zgadza się z tym, co wynegocjowano z pracodawcami. "Należy dać pracownikom, wszystkim pracownikom, szanse, żeby dwie niedziele w miesiącu mieli wolne ustawowo" - powiedział szef klubu PO.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny przyjęła w ubiegłym tygodniu projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji ds. rynku pracy.

Po poprawkach projekt zakłada, że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Podkomisja poszerzyła także katalog placówek, które byłyby wyłączone z zakazu handlu w niedziele. Wspierany przez "Solidarność" projekt obywatelski przewidywał wszystkie wolne od handlu niedziele.

Przyjęty przez sejmową komisję kształt projektu skrytykował niedawno szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. "To już nie jest projekt obywatelski, to projekt PiS" - oświadczył Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA