REKLAMA

Zakaz handlu w niedzielę, Elżbieta Rafalska: Można przystać na stanowisko "Solidarności"

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl (GP)/AT
  • 12 października 2017 09:42
Zakaz handlu w niedzielę, Elżbieta Rafalska: Można przystać na stanowisko "Solidarności" Elżbieta Rafalska jest na tak w sprawie handlu w niedzielę, ale patrzy realistycznie. PiS i rząd liczą na kompromis ze stroną pracodawców. (fot.:youtube.com)

W Polsce przyzwolenie na zakaz handlu w niedzielę jest większe niż wśród Węgrów. Budapeszt wycofał się z zakazu handu, gdy polski Sejm debatuje o propozycji NSZZ "Solidarność" - zaznacza minister Elżbieta Rafalska.

• Strona rządowa oczekuje kompromisowego rozwiązania i zgody na dwie niedziele pracujące i dwie z zakazem handlu.

• W Europie trend jest raczej odwrotny i trwa liberalizacja zapisów o handlu w ostatni dzień tygodnia.

• W Sejmie o zakazie debatowała podkomisja ds. rynku pracy. W ramach jej prac widać wyraźnie determinację "Solidarności," by zakaz obejmował każdą niedzielę.

Trwa procedowanie pomysłu NSZZ "Solidarność," który od blisko roku zalegał w Sejmie. Związek jest bardzo nieustępliwy i liczy, że większość sejmowa przychyli się do najbardziej restrykcyjnej wersji regulacji. W myśl pierwotnej propozycji każda niedziela powinna być wyłączona z handlu. Związek uzasadnia takie spojrzenie na pracę w niedzielę poświęceniem tego dnia rodzinie.

Czytaj też: Handel w niedzielę jest obojętny dla gospodarki

Decyzje o wszczęciu prac nad projektem przekazał, po spotkaniu kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie, były szef "Solidarności," poseł PiS i kierujący podkomisją ds. pracy w Sejmie Janusz Śniadek. Jak określił, 29 września, zapadła "decyzja polityczna" uregulowania handlu w niedzielę.

Rząd, który od miesięcy nie zajmował w tej sprawie jasnego stanowiska, przychylnie patrzy na prace w Sejmie. W czwartek (12 października) o kompromisie, na który liczy, mówiła minister pracy Elżbieta Rafalska. Polityk była gościem TVN 24.

- Propozycja ograniczenia handlu w niedzielę to propozycja obywatelska - akcentowała Rafalska. W jej ocenie nie można jednoznacznie przystać na stanowisko "Solidarności." - Rząd wydał stanowisko, że dochodzenie do zakazu handlu w niedzielę w wymiarze postulowanym przez związek powinno być etapowe.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • ANNA 2017-10-12 21:43:26
    Na te pracujące niedziele dalismy sie nabrać w 1990 i najwyższy czas z tym skończyć. To naczelna metoda odchodzenia od naszej tradycji i niszczenie rodziny. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Katolik nie ma prawa myśleć i robić inaczej. Nasi rodzice, moja babcia nawet suknię i buty szykowala poprzedniego dnia, obiad przygotowywała w większości w sobotę. Tak było. I dzień niedzieli być wyjątkowy w całym tygodniu. Czysty obrus na stole i rodzina nareszcie razem. Warto o to zawalczyć. Dzięki, Panie Piotrze Duda!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA