REKLAMA

Zakaz krótkich spodenek i trampek w sejmie? Marszałek wytyka dziennikarzom ubiór i proponuje studio

  • Autor: GP
  • 28 września 2016 14:35
Zakaz krótkich spodenek i trampek w sejmie? Marszałek wytyka dziennikarzom ubiór i proponuje studio Od lat dziennikarze nagrywają polityków w bezpośrednim otoczeniu sali obrad plenarnych Sejmu. (fot.:facebook.com)

• Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiada powstanie w Sejmie studia dla dziennikarzy.
• Prezydium Sejmu i kierownictwo Senatu zastanawia się, jak ograniczyć sytuacje, gdy nieodpowiednio ubrani pracownicy mediów peszą zagranicznych gości.
• To już kolejna propozycja uregulowania pracy dziennikarzy w Sejmie, temat pojawił się w grudniu ubiegłego  roku.

W środę (28 września) polityk PiS, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski wygłosił rewolucyjną tezę o pracy dziennikarzy w Sejmie. Prezydium Sejmu, zdominowane w tej kadencji w PiS, proponuje bowiem od pewnego czasu usystematyzowanie pracy dziennikarzy w parlamencie.

- Będzie studio - zapowiedział Karczewski. - Będą też określone przepisy. Nie chcemy, by dochodziło do takich sytuacji: przyjeżdża delegacja z innego kraju, a dziennikarz w krótkich majteczkach, w krótkich spodenkach i w trampkach albo lepiej w pepegach czy japonkach biega wokół posłów i senatorów - mówił na antenie Radia RDC polityk.

Sprawa ograniczeń w możliwości swobodnej pracy dziennikarzy w Sejmie pojawiła się zimą tego roku.

Marszałek Sejmu zakazał wówczas operatorom kamer i fotoreporterom wstępu do kuluarów, czyli korytarza okalającego salę obrad. Na początku tego roku weszło zaś w życie zarządzenie, które zamknęło kuluary dla wszystkich dziennikarzy. Zagrodzono też wejścia do korytarza, przy którym znajdują się gabinety marszałka i jego zastępców.

W kwietniu natomiast  prezydium zaproponowało pierwsze zmiany zasad pracy mediów Sejmie odnośnie ubioru dziennikarzy.

- Umiarkowany dress code - tak, ograniczenia w dostępie dziennikarzy do Sejmu - absolutnie nie - mówił wiosną szef Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP Wiktor Świetlik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA