REKLAMA

Zamach w Barcelonie. MSZ trzyma rękę na pulsie

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2017 19:14
Zamach w Barcelonie. MSZ trzyma rękę na pulsie W czwartek (17 sierpnia) po południu w tłum ludzi na Placu Katalońskim w Barcelonie wjechała furgonetka. (fot. pixabay.com)

Konsulat Generalny RP w Barcelonie pozostaje w kontakcie z władzami hiszpańskimi; nasze służby konsularne monitorują sytuację - poinformowało MSZ. Jak dodało, na obecną chwilę brak szczegółów co do liczby osób poszkodowanych w ataku czy też ich obywatelstw.

MSZ zapewniło, że na bieżąco będzie przekazywać pozyskane informacje.

W czwartek (17 sierpnia) po południu w tłum ludzi na Placu Katalońskim w Barcelonie wjechała furgonetka. Według lokalnych mediów potrąconych zostało kilkadziesiąt osób, co najmniej dwie zginęły, a ponad 20 zostało rannych. Policja podała, że doszło do ataku terrorystycznego.

Według doniesień medialnych dwóch zamachowców zabarykadowało się też w restauracji i wzięło zakładników. Do strzałów miało również dojść w pobliżu miejskiego targowiska La Boqueria.

Hiszpańskie służby wzywają do opuszczenia miejsca zamachu na Placu Katalońskim, proszą o nieużywanie telefonów komórkowych. W pobliżu placu zamknięto stacje metra oraz sklepy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA