REKLAMA

Zamach w Stambule. Służby konsularne w kontakcie z turecką policją

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 07:36
Zamach w Stambule. Służby konsularne w kontakcie z turecką policją "Weryfikujemy, czy wśród rannych mogą być polscy obywatele" - powiedział Sobczak (fot.msz.gov.pl)

W związku z eksplozjami na międzynarodowym lotnisku w Stambule polskie służby konsularne pozostają w kontakcie z miejscową policją - poinformował dyrektor biura prasowego MSZ Rafał Sobczak.

Jak podkreślił, w tym momencie brak szczegółowych informacji o narodowości osób poszkodowanych. "Weryfikujemy, czy wśród rannych mogą być polscy obywatele" - powiedział Sobczak.

Turecki minister sprawiedliwości poinformował o 10 zabitych na lotnisku Ataturka w Stambule, gdzie we wtorek (28 czerwca) wieczorem doszło do dwóch eksplozji i strzelaniny.

Reuters informuje, powołując się na niewymienionego z nazwiska przedstawiciela władz, że dwaj osobnicy wysadzili się w powietrze. Zdetonowali ładunki wybuchowe, zanim przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa. Policja strzelała, by "zneutralizować" podejrzanego przy wejściu do terminala.

Premier Turcji Binali Yildirim powołał sztab kryzysowy. Po wybuchach lotnisko zostało zamknięte.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA