REKLAMA

Zamieszanie wokół PSL celowe? Baszko nie zamierza odchodzić z partii

  • Autor: Włodzimierz Kaleta
  • 19 stycznia 2018 15:20
Zamieszanie wokół PSL celowe? Baszko nie zamierza odchodzić z partii Mogę kolejny raz zacytować, że pogłoski o naszej śmierci są mocno przesadzone - mówi Piotr Zgorzelski (fot. Youtube)

Jak doniósł dziennik "Fakt", poseł Mieczysław Baszko zamierza odejść z PSL. Miał ogłosić swoją decyzję o opuszczeniu klubu PSL, ale się z nią wstrzymał. Dlaczego? Czy ją ogłosi i kiedy? Gdyby tak się stało, to po raz pierwszy w historii III RP partia ta mogłaby zostać bez klubu parlamentarnego.

- Nic takiego się nie stało. Rzetelność dziennikarska wymaga, aby jeśli już się mówi o ważnych rzeczach, mieć na to twarde dowody. Mówić o faktach. Tych zaś nie miała redaktorka, która zaczęła sprzedawać te informację jako news. Wyszedł bardziej fake news. Mogę kolejny raz zacytować, że pogłoski o naszej śmierci są mocno przesadzone - studzi emocje w rozmowie z parlamentarny.pl Piotr Zgorzelski, sekretarz PSL.

Podkreśla, że klub nie zmniejszy się, a wręcz przeciwnie - powiększy się. Całe to zamieszanie, zdaniem posła, nie jest przypadkowe. PSL jest dzień przed konwencją. Nie bez znaczenia jest fakt, że PiS bardzo zabiega o poparcie wsi, a ta została w ostatnich dwóch latach zdaniem PSL wyzyskana i oszukana. - Wszystkim PiS obniżył wiek emerytalny, a od stycznia 2018 rolnikom podwyższył. Wczoraj złożyliśmy wniosek obywatelski przywracający rolnikom poprzedni wiek emerytalny. Do tego dochodzi nieudolność wobec ASF. Dlatego niezadowolenie na wsi jest coraz większe - wyjaśniał Piotr Zgorzelski.

Na razie nie dowiedzieliśmy się, kto konkretnie miałby powiększyć klub poselski PSL. RMF FM podaje nieoficjalnie, że "sejmowe szeregi PSL-u może wkrótce zasilić czterech posłów z koła UED" - Stefan Niesiołowski, Michał Kamiński, Stanisław Huskowski i Jacek Protasiewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wkurzony Obywatel 2018-01-21 01:14:42
    Mimo ogromnej dobrej woli trudno juz ogladac przyspawanych do stołków od ubiegłego wieku niektórych posłów PSL. Taka sytuacja jest na wsi,,gdzie nie można już akceptować ciągłych spotkań w mediach np. Waldemara Pawlaka z nieodłącznym komputerem,,którego "zasługi" dla wsi i kraju wszyscy znamy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA