REKLAMA

Żandarmeria Wojskowa z uprawnieniami policyjnymi

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 26 lipca 2016 11:16
Żandarmeria Wojskowa z uprawnieniami policyjnymi Od 24 lipca do 1 sierpnia, na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów, żołnierzom Żandarmerii Wojskowej przysługują uprawnienia policjantów. (fot. ZW/Facebook)

Od 24 lipca do 1 sierpnia, na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów, żołnierzom Żandarmerii Wojskowej przysługują uprawnienia policjantów.

"W związku z przewidywanym na terenie kraju zagrożeniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas trwania Światowych Dni Młodzieży, w okresie od dnia 24 lipca 2016 r. do dnia 1 sierpnia 2016 r., żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą policji pomocy w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego" - czytamy na stronie Żandarmerii Wojskowej.

To wyniki rozporządzenia premier z z dnia 21 lipca 2016 r.

"Żołnierzom Żandarmerii Wojskowej przysługują, w zakresie niezbędnym do wykonania zadań, wobec wszystkich osób, uprawnienia policjantów określone w art. 15 i art. 16 wymienionej ustawy. Korzystanie z tych uprawnień następuje na zasadach i w trybie określonych dla policjantów" - przypomina ŻW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA