REKLAMA

Zapowiedziana przez PiS likwidacja gimnazjów może się nie udać

  • Autor: PAP/GP
  • 11 stycznia 2016 07:35
Zapowiedziana przez PiS likwidacja gimnazjów może się nie udać MEN nie prowadzi prac związanych ze zmianą struktury szkół (fot. P.Roeder/flickr.com/CC BY 2.0)

Wiele wskazuje na to, że zapowiadanej wielkiej reformy i zamykania gimnazjów rząd PIS jednak nie przeprowadzi - informuje "Polska The Times".

Według opublikowanego niedawno komunikatu Ministerstwa Edukacji obecnie w MEN nie są prowadzone jakiekolwiek prace związane ze zmianą struktury szkół. Potwierdziła to minister Anna Zalewska.

Przygotowywane jest natomiast społeczna debata o systemie edukacji a w styczniu ma być opublikowany harmonogram tych prac.

Zdaniem prof. Mirosława Handke, twórcy gimnazjów, rząd próbuje gorączkowo wybrnąć z tematu rzuconego zbyt pochopnie przez niektórych polityków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • wyborca PIS 2016-01-13 09:15:24
    Brawo Pani Minister. Spokój w edukacji naszych dzieci to podstawa. Moje dziecko rocznik 2005 będzie się gnieździć w małej szkółce bez sali gimnastycznej. W kolejkach do toalet w szkole podstawowej i kumulacja w LO. Ponadto gminy będą traktować te wygaszane szkoły po macoszemu i nauczyciele zajęci szukaniem pracy . Czemu kosztem mojego dziecka? Na studia będzie miała dwa razy więcej kandydatów, bo roczniki wygaszanego gimnazjów i 8 klasy spotkają się w średniej. Bez sensu.
  • Realista 2016-01-11 21:29:37
    Bardzo dobrze, że się z tego pochopnego pomysłu wycofują. Najłatwiej burzyć, a tak naprawdę tysiącom młodych ludzi z małych miejscowości dały one dużą życiową szansę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA