REKLAMA

Zbigniew Ziobro: MS chce uczynić Polskę krajem sprawiedliwym

  • Autor: PAP/rs
  • 15 listopada 2017 12:19
Zbigniew Ziobro: MS chce uczynić Polskę krajem sprawiedliwym Według Zbigniewa Ziobry Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało największą ilość - w całym rządzie - aktów normatywnych. Fot. KPRM/Flickr

Zadaniem mojego resortu jest uczynienie Polski krajem bardziej sprawiedliwym, w którym prawo jest równe wobec wszystkich i które gwarantuje bezpieczeństwo prawne i opiekę - powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Mamy przed sobą wiele ambitnych planów - dodał.

• Według Zbigniewa Ziobry Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało największą ilość - w całym rządzie - aktów normatywnych. - Jesteśmy bardzo aktywni, jeśli chodzi o legislację - wskazał minister.

• Resort skupia się też na działaniach prokuratury w walce z "brutalną" przestępczością, z przestępczością zorganizowaną oraz "VAT-owską i aferalną", m.in. wyłudzającą kamienice w Warszawie i innych miastach.

Ziobro podkreślił, na konferencji podsumowującej dwulecie rządu, że jego resort realizuje zadania, które "zmierzają do tego, by uczynić Polskę krajem bardziej sprawiedliwym". - Państwem, w którym prawo jest równe wobec wszystkich i które gwarantuje bezpieczeństwo prawne i opiekę tak, jak wymagają tego standardy nowoczesnego państwa prawa - zaznaczył szef MS.

Oświadczył, że jego ministerstwo ma w tej sprawie jeszcze "bardzo wiele" do zrobienia. - Ale zrobiliśmy naprawdę już bardzo, bardzo dużo - przekonywał Ziobro. Uzasadniał to m.in. tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało największą ilość - w całym rządzie - aktów normatywnych. - Jesteśmy bardzo aktywni, jeśli chodzi o legislację - wskazał minister.

Jak mówił, resort skupia się też na działaniach prokuratury w walce z "brutalną" przestępczością, z przestępczością zorganizowaną oraz "VAT-owską i aferalną", m.in. wyłudzającą kamienice w Warszawie i innych miastach. Według niego, obecnie prokuratura pracuje "zupełnie inaczej". - Podobnie, jak i całą parą pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości - dodał.

Szef MS stwierdził również, że jego resort ma "wiele braków do nadrobienia". - Mamy przed sobą wiele ambitnych planów, które chcielibyśmy urzeczywistnić - zaznaczył Ziobro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-15 19:35:06
    Panie Ziobro 30 lat kłamstw, sama się przekonałam jakim PRAWEM JESTEŚCIE.....kłamcy i oszuści, nie posługującymi się dowodami , ani działaniami operacyjnymi, ale tylko i wyłącznie plotkami, pomówieniami, i oczernianiem. Już Pan pokazał swoją sprawiedliwość w sprawie LICHWY...Ale przestępcy zawsze chronią swoich ! Więc niech Pan przestanie mydlić oczy Polakom, co Pan zrobił z Sądem e-Sądem wszyscy wiedzą , i tam też dowody żadne nie są potrzebne z każdego Polaka można zrobić dłużnika.....WY JESTEŚCIE BANDYCKĄ MAFIĄ BEZ EMPATII I WYKSZTAŁCENIA WASZE DYPLOMY TO ŚWISTKI NIE NADAJĄCE SIĘ nawet do podtarcia siedzenia ! Połowa kadencji a rozpiż jeszcze większy! Co z Panią Żurek, co z Igorem ? Czym tak na prawdę zajmuje się ta banda "Prawa"?Porywaniami, handlem żywym towarem narządami ?! A co się dzieje z narkotykami rzekomo skonfiskowanymi ? Ja nie mówię o cukrze pudrze w magazynach. JESTEŚCIE NIEUDACZNIKAMI łapiącymi i skazującymi rowerzystów z dróg polnych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA