REKLAMA

Zbudujemy pomniki smoleńskie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 sierpnia 2016 11:41
Zbudujemy pomniki smoleńskie Pomnik stanie przed Pałacem Prezydenckim? (fot.:Marcin Białek/wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• W środę (10 sierpnia) w 76 miesięcy po tragedii smoleńskiej rusza zbiórka pieniędzy na budowę pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej.
• Monumenty mają stanąć w centrum Warszawy.
• Publiczna zbiórka potrwa do końca marca 2018 r. - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Jak przypomina "Gazeta Polska Codziennie", inicjatywę budowy pomnika prezydenta Kaczyńskiego w Warszawie podjął Komitet Społeczny Budowy Pomników śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. O jego powołaniu już w kwietniu informował Jarosław Kaczyński.

Zbiórka pieniędzy na budowę pomnika prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej rozpocznie się w środę (10 sierpnia) i potrwa aż do końca marca 2018 roku.

Komitet Budowy Pomników rozpocznie zbiórkę pieniędzy w środę o godz. 8 rano przed Kościołem Seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu; pieniądze będą także zbierane wieczorem przed warszawską archikatedrą św. Jana, skąd co miesiąc przed Pałac Prezydencki rusza marsz upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Informację tę potwierdzili posłowie PiS Jacek Sasin i Marek Suski.

Sasin podkreślił, że pomniki powinny stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Według posła można wskazać kilka miejsc w przestrzeni między Kościołem Seminaryjnym a tzw. domem bez kantów, "które mogą wchodzić w grę".

Suski zapowiedział, że za przekazywane datki będą wydawane cegiełki w nominałach: 10 zł, 20 zł, 50 zł, 100 zł, 500 zł i 1000 zł.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PO,-hańba i Wstyd!!! 2016-09-20 00:53:22
    Do teiwaz: złodzieje z PO!!!
  • teiwaz 2016-08-09 14:26:08
    Na pomnik 10,- -20,- albo 1.000 ,- zł, a emeryci dostali po 2 - 3,- zł. To się nazywa - JAK ? bo brak mi słowa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA