REKLAMA

Zdemontowano ogrodzenie przed wjazdem do Sejmu

  • Autor: PAP/JS
  • 21 grudnia 2016 21:41
Zdemontowano ogrodzenie przed wjazdem do Sejmu Wkrótce ma zostać przywrócony normalny ruch na ul. Wiejskiej (fot.sejm.gov.pl)

Wieczorem zdemontowane zostało ogrodzenie, ustawione przed Sejmem we wtorek (20 grudnia) w związku z organizowanym tam wówczas protestem; wkrótce ma zostać przywrócony normalny ruch na ul. Wiejskiej - poinformowali asystujący przy akcji funkcjonariusze policji.

Jak podkreśliła Magda Bieniak z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, ustawienie ogrodzenia miało związek z zorganizowanym tam we wtorek zgromadzeniem i blokadą sejmowej drogi ewakuacyjnej.

"Obecnie jest coraz mniej ludzi, nie ma zagrożenia, że ktoś będzie blokował tę drogę. Zapadła więc decyzja o tym, że płotki zostaną zdemontowane. Ludzi jest coraz mniej, ale będziemy tam dopóty, dopóki ludzie będą się gromadzić" - powiedziała. Dodała, że w ciągu dnia przed Sejmem było ok. 70 policjantów.

Ogrodzenie zostało ustawione przed wjazdem do Sejmu we wtorek nad ranem, a protestujące tam osoby, którzy blokowały jedną z dróg wyjazdu z Sejmu, przesunięto na drugą stronę ulicy Wiejskiej.

Protesty przed gmachem parlamentu trwają od piątku, kiedy to podczas obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę, a głosowania - m.in. nad ustawą budżetową - zostały przeniesione decyzją marszałka Marka Kuchcińskiego do Sali Kolumnowej. Impulsem dla posłów opozycji były planowane zmiany dotyczące zasad obecności dziennikarzy w parlamencie oraz wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed Sejmem w piątek demonstranci zablokowali drogi wyjazdowe; z kolei posłowie Platformy i Nowoczesnej, w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej.

W związku z piątkowymi wydarzeniami wjazd do Sejmu jest ochraniany przez policję. Według zapowiedzi szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, policja ma tam zostać "tak długo, jak będzie zagrożenie".

W niedzielę kontynuowane były demonstracje Komitetu Obrony Demokracji, manifestowano przed także przed Trybunałem Konstytucyjnym i Pałacem Prezydenckim. W poniedziałek także trwała pikieta przed Sejmem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA