REKLAMA

Zieliński: W bezpośrednie zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży będą zaangażowane wszystkie służby nadzorowane przez MSWiA

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 lutego 2016 09:22
Zieliński: W bezpośrednie zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży będą zaangażowane wszystkie służby nadzorowane przez MSWiA Spotkanie w MSWiA prowadził wiceminister Jarosław Zieliński (fot. mswia.gov.pl)

· W poniedziałek, 1 lutego, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się spotkanie wszystkich służb nadzorowanych przez resort.
· Celem było omówienie bezpieczeństwa podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
· Rozmowy z służbami będą kontynuowane dzisiaj, 2 lutego.

W spotkaniu wzięli udział komendanci Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej oraz szef Biura Ochrony Rządu.

Jak poinformowano, w bezpośrednie zabezpieczenie Dni Młodzieży będą zaangażowane wszystkie służby nadzorowane przez MSWiA. - To ogromne przedsięwzięcie, które skupi grupy młodzieży, przyjeżdżające do Krakowa z całego świata. Zadaniem służb MSWiA będzie zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości, tras przejazdów i miejsc pobytu. Policja zabezpieczy trasy, parkingi i miejsca spotkań młodych ludzi. Straż Pożarna rozpoczęła już rozpoznanie miejsc, w których gromadzić się będą goście przybyli na Światowe Dni Młodzieży – informuje resort.

Szef BOR zaprezentował przygotowanie formacji do zapewnienia bezpieczeństwa delegacjom oraz ochronę kolumn samochodowych zagranicznych gości. Straż Graniczna podkreślała przygotowanie granic na przyjęcie tak dużej liczby pielgrzymów wraz z możliwością przywrócenia okresowej kontroli granicznej. Komendanci służb zadeklarowali przesunięcie na czas odbywających się w lipcu uroczystości odpowiedniej liczby funkcjonariuszy na teren Krakowa i Małopolski.

Dzisiaj, 2 lutego, MSWiA wróci do rozmów na ten temat. Spotkanie kierownictwa resortu odbędzie się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wezmą w nim udział eksperci z Zespołu ds. Zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży oraz szefowie służb podległych MSWiA.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA