REKLAMA

Ziobro o Polańskim: Pedofila nie można chronić bardziej niż dzieci

 • Autor: GP
 • 08 czerwca 2016 09:50
Ziobro o Polańskim: Pedofila nie można chronić bardziej niż dzieci Zbigniew Ziobro, jeszcze gdy był politykiem opozycji, krytykował jak w Polsce obchodzono się ze sprawą Polańskiego. (fot.:facebook.com/solidarnapl)

• Zbigniew Ziobro uzasadnił swoją decyzję o wystąpieniu o kasację wyroku w sprawie ekstradycji Romana Polańskiego do USA.
• Minister przypomina, że Polański nigdy nie zaprzeczył, że w Ameryce doszło do stosunku seksualnego z nieletnią.

Zbigniew Ziobro w rozmowie z "Super Expressem" uzasadniał swoje działanie dotyczące Romana Polańskiego. W zeszłym tygodniu minister zdecydował się wystąpić o kasację wyroku, który był korzystny dla reżysera. Sąd uznał, że nie ma podstaw wydać go stronie amerykańskiej, która blisko połowę wieku ściga Polaka.

- Wiek Romana Polańskiego i fakt, że ofiara mu wybaczyła, nie zmienia tego, że gwałt jest okrutnym przestępstwem. Co za tym idzie, powinien on ponieść odpowiedzialność - powiedział Ziobro.

Czytaj: Ziobro oddał 500 zł rodzinie, której odebrał je komornik

W ocenie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego nie można nagrodzić tego, kto dzięki majątkowi i pozycji artysty skutecznie uciekał przed wymiarem sprawiedliwości, i nie dał się osądzić niezawisłemu sądowi - Niech taki sąd orzeknie, w jakim zakresie pan Polański powinien ponieść odpowiedzialność. Zwłaszcza że nie zaprzecza on temu, że do gwałtu doszło - dodał Ziobro.

Reżyser jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości USA za stosunek z nieletnią w 1977 roku.

W tle całej sprawy pojawia się nowe rozwiązanie prawne, które przygotował resort sprawiedliwości - tzw, rejestr pedofilów. Jest to ogólnopolska lista, która ma zawierać spis osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ewa 2016-07-17 01:27:47
  POPIERAM!!!...... A jak by zgwałcono wasze 13 letnie córki !!! ? ... TO pan polański to nie nie można go karać, on jest taki znany Sławny itd.!!!!!!!!!?
 • . 2016-06-08 13:11:43
  Wszystko Ok, lecz wyzywanie publiczne rodaka świadczy tylko o złej inteligencji Prokuratora, który stawia się ponad prawem!
 • firewie 2016-06-08 12:47:10
  "...... gwałt jest okrutnym przestępstwem." To może p Ziobro bliżej przyjrzy się wyrokom wydawanym na pedofili w krk...?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA