REKLAMA

Ziobro: W ciągu dwóch, trzech miesięcy efekty prac nad zmianą Kodeksu karnego

  • Autor: PAP/JS
  • 18 października 2016 15:16
Ziobro: W ciągu dwóch, trzech miesięcy efekty prac nad zmianą Kodeksu karnego W połowie roku minister Zbigniew Ziobro informował, że bardzo zaawansowany jest w resorcie etap prac nad generalną zmianą Kodeksu karnego (fot. ms.gov.pl)

• Minister Zbigniew Ziobro powiedział, że w jego resorcie do finału zmierzają prace nad "zasadniczą zmianą całości Kodeksu karnego" m.in. w sprawach dotyczących chuligaństwa i pseudokibiców.
• Efekty mają być znane w ciągu 2-3 miesięcy.

Minister był pytany podczas konferencji prasowej, czy w jego resorcie prowadzone są prace nad projektem ustawy przewidujące zaostrzenie kar dla pseudokibiców w związku z sobotnią "zadymą" pseudokibiców przed katowickim Spodkiem.

"W ministerstwie trwają prace nad zasadniczą zmianą całości Kodeksu karnego, która pozwoli w sposób bardziej skuteczny, adekwatny reagować na przejawy chuligaństwa, bądź też popełnienia innych przestępstw, w zależności od stopnia winy i wagi tego przestępstwa. Takie prace zapowiedziałem i takie prace zmierzają już do finału, mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy będziemy mogli przedstawić efekty tych prac" - powiedział Ziobro.

W połowie roku minister sprawiedliwości informował, że bardzo zaawansowany jest w resorcie etap prac nad generalną zmianą Kodeksu karnego, która wprowadza zaostrzenie odpowiedzialności karnej za najcięższe, brutalne przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i wolności oraz za najcięższe przestępstwa gospodarcze. "Uważamy bowiem, że kara w takich wypadkach powinna być sprawiedliwą i adekwatną do winy sprawcy" - mówił wówczas Ziobro. (PAP)

W minioną sobotę pseudokibice GKS Katowice chcieli uniemożliwić fanom Ruchu Chorzów wejście na galę mieszanych sztuk walki, która odbywała się w katowickim Spodku. Część z nich miała ze sobą pałki, metalowe pręty, noże, a także petardy. Interweniowała policja, która użyła armatek wodnych. Zatrzymano kilkanaście osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hihi 2016-10-19 07:38:10
    Ziobro już kiedyś wprowadził sądy 24 godzinne które pomogły jak kadzidło umarłemu. Poza tym kibole to najbardziej wartościowa tkanka tzw prawdziwych Polaków. Kto będzie bił kolorowych jak pozamykacie patriotów ???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA