REKLAMA

ZL: sprawdzimy prezydenta Białej Podlaskiej

  • Autor: PAP
  • 23 września 2015 16:15
ZL: sprawdzimy prezydenta Białej Podlaskiej Kabaciński: sprawdzę działania prezydenta Białej Podlaskiej

Poseł Michał Kabaciński z Twojego Ruchu zamierza w ramach kampanii wyborczej skontrolować działania prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka.

- Bo chyba nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, gdzie w przeciągu niecałego roku od początku objęcia stanowiska, liczba afer wokół prezydenta przykrywa liczbę sukcesów – mówi Dziennikowi Wschodniemu Kabaciński, „dwójka” na liście Zjednoczonej Lewicy (SLD+TR+PPS+UP+Zieloni) w okręgu nr 7 (chełmsko-zamojskim).

Poseł i kandydat ZL powołuje się na niepokojące sygnały o działalności prezydenta od mieszkańców. Dotyczą spółek miejskich i Fundacji Fundusz Rewitalizacji, zamierzającej wydzierżawić teren w Parku Radziwiłłowskim

-  Fundacja powstała w 2014 roku. Trzeba sprawdzić kto nią zarządza. Jeżeli potwierdzi się, że to osoby powiązane z senatorem Grzegorzem Biereckim, ojcem chrzestnym sukcesu Dariusza Stefaniuka, to są przecież jakieś granice - cytuje posła Dziennik Wschodni.

Gazeta informuje "że na początku września władze Białej Podlaskiej podpisały list intencyjny z gdyńska fundacją w sprawie odbudowy XVII-wiecznego Pałacu Radziwiłłów". Redakcja sprawdziła, że w radzie fundacji zasiada m.in. twórca SKOK senator Grzegorz Bierecki. 

– Jako poseł mam prawo dostępu do informacji publicznej. Bez wcześniejszego uprzedzania mogę zażądać wglądu do pewnych dokumentów. Jeżeli wejdę do urzędu miasta z konkretnymi pytania, to muszą mi odpowiedzieć. Jeżeli tego nie zrobią, to poinformuję policję, że uniemożliwia się mi wykonywanie mandatu posła – tłumaczy gazecie poliyk.

Dodaje, że chce pomóc mieszkańcom, a Dariusz Stefaniuk nie może czuć się bezkarnie. Deklaruje, że do końca października postara się wyjaśnić miejskie patologie i w razie potrzeby zawiadomić prokuraturę.

Dziennik informuje, że kandydat Zjednoczonej Lewicy już  w przyszłym tygodniu zamierza odwiedzić Urząd Miasta w Białej Podlaskiej by sprawdzić napływające sygnały..

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA