REKLAMA

Zmiana ustawy o prokuraturze, PiS: Prokuratorzy boją się czystek kadrowych i sami odchodzą

  • Autor: GP
  • 16 marca 2016 08:56
Zmiana ustawy o prokuraturze, PiS: Prokuratorzy boją się czystek kadrowych i sami odchodzą Nowa ustawa o prokuraturze umożliwia weryfikację kadr. (fot.:twitter.com/ms_gov_pl)

• Tylko do marca, od początku roku blisko 190 prokuratorów opuściło szeregi prokuratury. To więcej niż w całym 2015.
• Nieoficjalnie wielu odchodzących przyznaje, że boi się zmian kadrowych ministra Ziobry.

Od początku roku blisko 190 prokuratorów zdecydowało się odejść z prokuratury. Informację tę podaje "Dziennik Gazeta Prawna," zaznaczając jednocześnie, że sytuacja może być efektem zmian w służbach śledczych proponowanych przez PiS.

Liczba rezygnacji jest o tyle alarmująca, że w całym roku 2015 na podobny krok zdecydowało się 144 śledczych, a mija dopiero pierwszy kwartał bieżącego roku.

Dziennik podaje, że w nieoficjalnych rozmowach, odchodzący prokuratorzy przyznają, że do tego kroku popycha ich obawa o czystkę polityczną. PiS doprowadziło do połączenia stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, co było częścią programu wyborczego tej partii. Zbigniew Ziobro piastuje obie te funkcje od 4 marca.

Przeczytaj: PO zaczyna układać nowy program wyborczy

"Dziennik Gazeta Prawna" przypomina: nowa ustawa o prokuraturze umożliwia weryfikacje kadr. Co więcej, podobny proces przechodzą prokuratury apelacyjne, które zmieniły się w regionalne. Według dziennika zmiany dotknęły wielu doświadczonych śledczych, którzy nie znaleźli się w "krajówce" i trafili do jednostek niższego szczebla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2016-03-16 09:55:58
    Prokuratura Rejonowa w Chełmie zalążek zorganizowanej przestępczości, z której od 2007roku śmieje się cała Polska, 2/3jest do zwolnienia w trybie dyscyplinarnym, proszę podjąć właściwe działania celem naprawy porządku prawnego. Podać nazwiska prokuratorów i sygnatury spraw i inne?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA