REKLAMA

Zmiany w polskiej szkole. Minister edukacji bierze się za lekcje WF-u

  • Autor: GP
  • 21 grudnia 2015 10:46
Zmiany w polskiej szkole. Minister edukacji bierze się za lekcje WF-u Dzieci nagminnie zwalniane są z lekcji wychowania fizycznego (fot. flickr.com, licencja: CC BY-NC-ND 2.0)

Minister edukacji narodowej była w sobotę (19 grudnia) w Wałbrzychu, gdzie wzięła udział w konferencji poświęconej programowi „Mały mistrz”. Mówiła o planach zmian w edukacji na najbliższe lata.

- Chcę przywrócić normalność do szkół, w tym także udział dzieci w lekcjach wychowania fizycznego – powiedziała minister Anna Zalewska. Minister przypomniała, jak bardzo niepokojące są dane spływające z placówek oświatowych - dzieci nagminnie zwalniane są z lekcji wychowania fizycznego. By przeciwdziałać tej niebezpiecznej tendencji wspólnie z ministerstwami sportu i zdrowia resort edukacji pracujemy nad zmianą podstawy programowej.

- W szkołach powinno być więcej zajęć WF, wrócą SKS-y. Wzorując się na modelu amerykańskim chcielibyśmy, aby część z nich była obowiązkowa. W ślad za tymi zmianami szkoły będą miały zapewnioną odpowiednią bazę – dodała minister Zalewska.

Proponowane zmiany będą szeroko konsultowane społecznie, a ich wejście w życie, najwcześniej będzie możliwe w 2017 roku.

Program edukacyjny dla dzieci i młodzieży

W piątek (18 grudnia) i w sobotę (19 grudnia) w Wałbrzychu odbywała się konferencja podsumowująca program „Mały Mistrz” w województwie dolnośląskim.

Program zainicjowało ministerstwo sportu i turystyki. Zakłada on aktywizację fizyczną dzieci klas I-III szkół podstawowych. Program opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych i działa w 11 województwach. Udział w nim bierze prawie dwieście tysięcy uczniów z prawie dwóch tysięcy szkół.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • RODZIC 6LATKI 2015-12-21 13:12:54
    A W SZKOLE MOJEGO DZIECKA NIE MA SALI GIMNASTYCZNEJ I NIE BĘDZIE BO MIASTO NIE MA PIENIĘDZY. ZA TO NA OŚWIETLENIE ŚWIĄTECZNE I IMPREZY MASOWE LEKKĄ RĘKĄ WYDAJE NA PRAWO I LEWO. DZIECKO BĘDZIE KALEKĄ FIZYCZNĄ BO W SZKOLE NIE NAUCZĄ RUCHU ALE BĘDZIE UMIAŁO SIĘ DOBRZE BAWIĆ NA KONCERCIE I PRZY KOLOROWYCH ŚWIATEŁKACH.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA