REKLAMA

Zmiany w rządzie: Kto ma odejść, a kto zostać? Oto, czego chcą Polacy

  • Autor: GP
  • 26 września 2016 09:32
Zmiany w rządzie: Kto ma odejść, a kto zostać? Oto, czego chcą Polacy Polacy są spolaryzowani w ocenie ministrów: Ziobro, Macierewicz i Zalewska na cenzurowanym, Gliński, Gowin i Morawiecki mogą spać spokojnie. (fot.:twitter.com/MON_GOV_PL)

• W sondażu IBRiS respondenci wystawili ocenę ministrom rządu: złe wyniki osiągnęli Macierewicz, Ziobro i Zalewska.
• Dobrze oceniono za to wicepremierów: Morawieckiego, Glińskiego i Gowina.

IBRiS zapytał Polaków o stosunek obywateli do szefa Ministerstwa Obrony Narodowej. W badaniu zleconym przez "Rzeczpospolitą" 43 na 100 pytanych opowiada się za zmianą polityka w ramach zapowiedzianej w piątek (23 września) przez premier Beatę Szydło rekonstrukcji rządu.

Badanie wykonano po ważnej dla wizerunku Ministerstwa Obrony decyzji o zawieszeniu się Bartłomieja Misiewicza i odwołaniu go z funkcji członka rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Pytano respondentów w dniach 23 i 24 września br.

Kolejnym ważnym nazwiskiem, które respondenci chcą widzieć wśród zdymisjonowanych jest Zbigniew Ziobro. Głowy ministra sprawiedliwości oczekuje 24 proc. badanych. Trójkę zamyka Anna Zalewska (17 proc. chce odwołania minister edukacji).

Podobny procent badanych chce, by Konstanty Radziwiłł stracił stanowisko. Ostatnim ministrem w rządzie Beaty Szydło, którego dymisji oczekuje ponad 10 proc. pytanych, jest minister rolnictwa. Krzysztofa Jurgiela z funkcji zdymisjonowałoby 12 proc. odpowiadających.

Gdyby to od Polaków zależał kształt rządu ostaliby się najprawdopodobniej: Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński czy Jarosław Gowin. Wicepremierzy mają dobre notowania - ich dymisji chce mniej niż 10 proc. pytanych. Odpowiednio 8 proc. Morawiecki, 7 proc. Gowin i Gliński.

Premier ma dokonać zmian w rządzie w tym tygodniu, a zapowiedziała rekonstrukcję w piątek (23 września). Wcześniej Beata Szydło będzie też rozmawiać z wojewodami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA