REKLAMA

Zmiany w strukturach Nowoczesnej. Czy Ryszard Petru zostanie zdetronizowany?

  • Autor: PAP/KDS
  • 08 października 2017 20:45
Zmiany w strukturach Nowoczesnej. Czy Ryszard Petru zostanie zdetronizowany? Piotr Misiło zapowiedział, że będzie ubiegał się o fotel szefa Nowoczesnej (fot. Facebook/Piotr Misiło)

Poseł Piotr Misiło ma chrapkę na stanowisko szefa partii. Zapowiedział, że podczas najbliższej konwencji wyborczej Nowoczesnej w listopadzie będzie się ubiegać się o fotel przewodniczącego partii.

• - Głęboko wierzyliśmy, że (...) będziemy w stanie zatrzymać marsz Prawa i Sprawiedliwości. Stało się niestety inaczej - komentuje poseł Misiło.

• Swoje działania chce oprzeć na trzech filarach: gospodarka, praworządność, samorząd. 

• W ten weekend odbyły się również wybory szefów regionalnych przedstawicieli partii. 

****

- Kiedy w kwietniu 2015 r. razem z Ryszardem Petru i 19 innymi wspaniałymi ludźmi zakładaliśmy Stowarzyszenie NowoczesnaPL głęboko wierzyliśmy, że to stowarzyszenie wraz ze wszystkimi partiami i środowiskami stojącymi wówczas po jasnej stronie mocy będą w stanie zatrzymać marsz Prawa i Sprawiedliwości do władzy. Stało się niestety inaczej. PiS rządzi, PiS demoluje Rzeczpospolitą. Jarosław Kaczyński codziennie przekracza kolejny Rubikon - powiedział poseł Nowoczesnej. - Nie widzę światełka w tunelu. Jeśli opozycja: Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, a nawet partia Razem i Sojusz Lewicy Demokratycznej nie zjednoczą się i wspólnie nie przeciwstawią się rzezimieszkom PiS-u, to przegramy kolejne wybory. PiS nadal będzie demolował Rzeczpospolitą - podkreślił.

Jak wyjaśniał, filary na których chce działać w najbliższych latach to: gospodarka, praworządność, samorząd. - Staną się one realnym programem, tylko, gdy uwolnimy nasz kraj od rządów obecnej "złej zmiany". Wiem, jak to zrobić - czytamy w przekazanym mediom oświadczeniu Misiły.

Jak zaznacza poseł ubieganie się o stanowisko lidera w tak bogatej w wybitne osobowości partii jak Nowoczesna, jest szczególnym wyzwaniem. - Pragnę z nową energią, przy Waszym wsparciu i zaangażowaniu odbudować zaufanie Polaków do Nowoczesnej - zwraca się Misiło do członków partii.

- Nasza partia powinna scalać coraz liczniejsze ruchy społeczne broniące w Polsce demokrację, powinniśmy być bardziej otwarci na dialog z opozycją. Musimy wspólnie naprawić nasze państwo i przywrócić Polsce należny szacunek, inaczej nasze dzieci i wnuki nam tego nie wybaczą - pisze w oświadczeniu poseł.

Podczas regionalnej konwencji Nowoczesnej 1 października br. w Szczecinie Piotr Misiło stracił stanowisko lidera zachodniopomorskich struktur tej formacji. Nowym szefem zachodniopomorskiej Nowoczesnej został wybrany poseł Radosław Lubczyk, wybrany do Sejmu z okręgu koszalińskiego.

Piotr Misiło ukończył Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Uniwersytet Szczeciński. Był dyrektorem generalnym w Wydawnictwie Zachodniopomorskim, a także kierował wydziałem promocji Urzędu Gminy w Policach. Od 2004 do 2011 r. był dyrektorem zarządzającym w Platformie Mediowej Point Group, która była wydawcą m.in. magazynów "Wprost", "Film", "Machina". Misiło to były przewodniczący rady nadzorczej AWR Wprost oraz manager w JW. Contraction. Od października 2015 poseł w izbie niższej. Pełni funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Poselskiego Nowoczesnej.

Warto zaznaczyć, że w niedzielę, podczas konwencji regionalnej Marcin Gołaszewski został przewodniczącym regionu Nowoczesnej w woj. łódzkim. Dotychczasowa przewodnicząca, poseł i szefowa klubu parlamentarnego partii - Katarzyna Lubnauer nie ubiegała się o ponowny wybór. Gołaszewski zdobył 102 głosy na 126 oddanych.

Na spotkaniu z mediami przyznał, że jest to dla niego olbrzymie wyróżnienie, a jednocześnie i wyzwanie. Przypomniał, że najbliższe lata to cykl wyborczy, w którym będzie też brała udział Nowoczesna. Wierzy, że ugrupowanie, które - jak twierdzi - ma silne struktury w niemal każdym powiecie w Łódzkiem odniesie sukces zarówno w wyborach do małych ojczyzn, czyli samorządowych jak i w ogólnopolskich.

Pytany o wybory samorządowe powiedział, że do końca roku Nowoczesna będzie zbierać kandydatury wszystkich osób, które będą kandydowały do funkcji publicznych. - Będziemy także starali się wystawić własnego kandydata w wyborach na prezydenta wszędzie tam, gdzie to będzie możliwe. Także w Łodzi - dodał.

W wyborach na przewodniczącego partii w regionie łódzkim nie startowała Lubnauer. Podkreśliła, że już w 2015 roku zapowiadała, że startuje wówczas na jedną kadencję tylko dlatego, aby w tym czasie mogli się wyłonić naturalni liderzy. - Ponieważ byłam jedynym posłem Nowoczesnej w regionie, więc przyjęłam tę odpowiedzialność na siebie. Jednak zdawałam sobie sprawę, że trudno jest łączyć obowiązki w regionie, jak i w Warszawie - powiedziała.

Gołaszewski ma 37 lat, z wykształcenia germanista. Obecnie adiunkt w Instytucie filologii germańskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Jak przyznał, w polityce jest od dwóch lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antoni antczak 2017-10-18 07:25:20
    Pertu to taki dyzma.I wielu takich w samorządach ,chorych na władzę.Ich wspólna cecha -wszędzie być a wiedza w temacie mniej niż zero.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA