REKLAMA

Zmiany w szkolnictwie zawodowym. Znamy pierwsze szczegóły

  • Autor: Pulshr.pl
  • 22 czerwca 2016 14:59
Zmiany w szkolnictwie zawodowym. Znamy pierwsze szczegóły W szkołach powstają klasy patronackie, w których zawód zdobywają przyszli pracownicy firm w regionie (Fot.arch.E Dumkiewicz-Sprawki)

24. czerwca może okazać się kluczowy dla przyszłości polskiej szkoły i nauczycieli. Odbędzie się wówczas podsumowanie debat oświatowych „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra zmiana” zorganizowanych przez MEN dotyczące reorganizacji szkolnictwa zawodowego w Polsce. Czego możemy się spodziewać?

– Radykalnie musi zmienić się system doskonalenia nauczycieli prowadzących teoretyczne i praktyczne zajęcia zawodowe, trzeba otworzyć możliwość dofinansowania zadań z zakresu szkolnictwa zawodowego przez resorty gospodarcze oraz w większym niż dotychczas stopniu wykorzystać środki unijne na organizację praktyk i staży uczniowskich – mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor wydziału oświaty i wychowania Urzędu Miasta w Lublinie, która aktywnie uczestniczyła w Ogólnopolskiej Samorządowej Debacie Oświatowej.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA