REKLAMA

Zmiany w ustawie wystraszyły komorników

  • Autor: PAP/AT
  • 30 listopada 2016 06:35
Zmiany w ustawie wystraszyły komorników Zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości nie można być jednocześnie komornikiem i adwokatem, nawet niepraktykującym (fot.fotolia)

Zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości nie można być jednocześnie komornikiem i adwokatem, nawet niepraktykującym.

Coraz więcej komorników przygotowuje się do ucieczki z zawodu. Wszystko przez zapowiedzi zmian w ustawie o komornikach.

"Nawet jeśli projektowane przepisy pozwolą nam się jakoś utrzymać, to nie wszystkim musi odpowiadać zmiana charakteru tej profesji. Potrafię zrozumieć ich motywacje" - mówi Rafał Fronczek, prezes Krajowej Rady Komorniczej.

Tylko od kwietnia 50 komorników wpisało się na listę adwokatów niewykonujących zawodu. Na razie nie rezygnując jednak z prowadzenia egzekucji - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zdaniem Ministerstwa Sprawiedliwości nie można być jednocześnie komornikiem i adwokatem, nawet niepraktykującym. Dlatego resort zwraca się do rad adwokackich o wszczynanie przeciwko takim osobom postępowań dyscyplinarnych, lub wykreślenie ich z listy członków palestry - podaje"Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA