REKLAMA

Znieważenie prezydenta: Sąd wymierzył karę za nazwanie Komorowskiego "podłym łajdakiem"

  • Autor: PAP/AT
  • 28 września 2016 10:59
Znieważenie prezydenta: Sąd wymierzył karę za nazwanie Komorowskiego "podłym łajdakiem" Sąd nie miał najmniejszych wątpliwości, że zamieszczona treść komentarza znieważa ówczesnego prezydenta (fot.fotolia)

• W lipcu 2015 r. pod artykułem jednego z portali internetowych pojawiły się obraźliwe słowa wobec ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.
• 28 września Sąd Okręgowy w Lublinie wymierzył 43-letniemu Grzegorzowi J. karę ograniczenia wolności za znieważanie prezydenta.

Sąd uznał, że Grzegorz J. publicznie znieważył słowami wulgarnymi prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i skazał go za to na karę jednego roku ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

Obraźliwe słowa wobec prezydenta 43-latek zamieścił w komentarzach pod artykułem jednego z portali internetowych, w nocy 22 na 23 lipca 2015 r. Nazwał prezydenta Komorowskiego m.in. "podłym łajdakiem", "niewolnikiem z WSI". Oskarżony posługiwał się nickiem "jenotic".

"Sąd nie miał najmniejszych wątpliwości, że zamieszczona treść komentarza znieważa ówczesnego prezydenta" - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Łaguna.

Czytaj też: Znieważenie prezydenta: Sejm skierował przepisy do pracy w komisji

Jak dodał, przy wymierzaniu kary sąd wziął pod uwagę, że Grzegorz J. już w przeszłości popełniał podobne czyny. Za obraźliwe wpisy na portalach znieważające prezydenta mężczyzna był już skazany na karę więzienia w zawieszeniu.

"Ponieważ poprzednio orzekane kary nie przynosiły zamierzonego celu, sad uznał, że właściwą i adekwatną karą do stopnia zawinienia będzie orzeczenie wobec oskarżonego kary ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne" - powiedział sędzia Łaguna.

Wyrok jest nieprawomocny. Grzegorza J. nie było na jego ogłoszeniu. Sąd zwolnił go z kosztów postępowania, ponieważ mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA