REKLAMA

ZNP: Wynagrodzenia nauczycieli powinny być finansowane z budżetu państwa

  • Autor: pulshr.pl
  • 08 lutego 2016 13:44
ZNP: Wynagrodzenia nauczycieli powinny być finansowane z budżetu państwa Propozycja ZNP polega na zmianie finansowania wynagrodzeń nauczycielskich z subwencji oświatowej na dotację celową. (Fot. Fotolia)

• Związek Nauczycielstwa Polskiego przedstawił dzisiaj (8 lutego) obywatelski projekt inicjatywy ustawodawczej zmieniający sposób finansowania nauczycielskich wynagrodzeń.
• Związkowcy proponują, by pensje były wypłacane z budżetu państwa, a nie z przekazanej gminom dotacji.

Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprezentował dziś (8 lutego) projekt nowelizacji ustawy o zmianie ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych innych ustaw. ZNP proponuje dotację celową na wynagrodzenia nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach i szkołach samorządowych finansowaną w całości z budżetu państwa.

Dlaczego? - Samorządy od lat narzekają na niewystarczające, ich zdaniem, środki z subwencji oświatowej. I próbują oszczędzać na oświacie m.in. przekształcając szkoły samorządowe w placówki stowarzyszeniowe w celu ominięcia Karty Nauczyciela - wyjaśnia ZNP.

Przeczytaj więcej na portalu pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA