REKLAMA

ZNP zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji

  • Autor: PAP/EM
  • 20 marca 2017 12:59
ZNP zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji Prezes ZNP Sławomir Broniarz (fot. mat. prasowe)

Pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji zebrano 0,5 mln podpisów - poinformował prezes ZNP Sławomir Broniarz. Zaznaczył, że to dane szacunkowe.

• Prezes ZNP Sławomir Broniarz szacuje, że zebrano już 0,5 mln podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji. Wszystkie zebrane podpisy zostaną policzone pod koniec marca.

• Pomysłodawcą referendum jest ZNP, a w skład komitetu wspierającego inicjatywę wchodzą przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych.

• O tym, czy referendum edukacyjne się odbędzie, zdecyduje Sejm w głosowaniu nad wnioskiem w tej sprawie.

"Związek Nauczycielstwa Polskiego dziękuje wszystkim osobom, organizacjom i stowarzyszeniom, które włączyły się aktywnie w zbiórkę podpisów pod obywatelskim wnioskiem o referendum" - powiedział Broniarz na wspólnym briefingu z przedstawicielami Partii Zieloni, która jest w komitecie organizacyjnym referendum.

Jak mówił, członkowie komitetu chcą, by akcja w swojej pierwszej fazie zakończyła się z końcem marca. "Wówczas policzymy dokładnie, ile mamy głosów. I wspólnie z koalicją Nie dla chaosu w szkole podejmiemy decyzje, co robimy dalej" - poinformował.

Prezes ZNP, pytany, ile szacunkowo zostało już zebranych podpisów, odpowiedział: "Podawaliśmy w ubiegłym tygodniu, że mamy ponad 400 tys. podpisów. Zarówno w piątek, jak i dziś w godzinach porannych, przyszło do nas kilkaset kart z podpisami (...). Jestem przekonany, że 0,5 mln już mamy, ale chcemy zebrać zdecydowanie więcej".

Czytaj więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wili 2017-03-21 06:38:39
    Pan Broniarz to zwykly awanturnik ,ktory juz tak dlugo jest na swoim stanowisku i juz niewie o co chodzi nawet gdyby sie go zapytac na co sa zbierane podpisy to chyba ,a nawet na pewno by nie wiedzial najwyzszyczas zlikwidowac karte nuczyciela dla nauczycieli ktorzy pracuja trzy pelne miesiace w roku i jeszcze maja pretensje o swoje zarobki wszystkie przywileje komunistyczne zostaly zlikwidowane tylko tym nierobom nauczycielom pozostawiono przywilej komunistyczny w postaci karty nauczyciela dlatego nawyzszy czas zlikwidowac ten przywilej i spowodowac aby pracowali tak jak nauczyciele w krajach zachodnich oczywiscie zarobki powinne byc takie jak w krajach zachodnich ale tych zarobkow w polsce nikt niema zadna grupa zawodowa no moze za wyjatkiem geniuszy z parlamentu europejskiego z super geniuszem Kalinowskim oraz poslaowie wojtowie prezydenci miast generalnie wladzaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA