REKLAMA

Związki zawodowe czekają zmiany. Projekt ustawy w konsultacjach społecznych

  • Autor: Pulshr.pl/JS
  • 25 marca 2016 15:45
Związki zawodowe czekają zmiany. Projekt ustawy w konsultacjach społecznych Proponowane zmiany w głównej mierze mają na celu wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 2 czerwca 2015 r (fot. jarmoluk/pizabay.com/CC0 Public Domain)

Projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych został skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień zewnętrznych - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podstawowym celem projektowanej nowelizacji ustawy o związkach zawodowych jest rozszerzenie zakresu podmiotowego prawa do tworzenia i wstępowania do związków zawodowych.Prawo do zrzeszania się w związkach zawodowych będą miały osoby zatrudnione na podstawie umów cywilnoprawnych i samozatrudnione.

Proponowane zmiany w głównej mierze mają na celu wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 2 czerwca 2015 r. Poza przepisami związanymi z wykonaniem wyroku TK, zaproponowano także zmiany dotyczące m. in. reprezentatywności organizacji związkowych, doraźnej czynności związkowej, a także weryfikacji liczebności zakładowej organizacji związkowej.

Czytaj całość tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA